Najdi forum

Anoreksija-izkusnje

Pozdrav,

zelo me veseli, da se je ustanovil ta forum. Zanima pa me, ce bi lahko kdo, ki je anoreksijo “prebolel” – bolje receno obvladal napisal kaj vec prakticnih izkusenj.
Predvsem me zanima kako ste se pocutili, ko ste se poskusali zrediti?

Sama se namrec sedaj poskusam po veliki izgubi telesne teze (imam 20% prenizko tezo) zrediti in se mi dogaja, da po obroku postanem silno utrujeno, dobim tezke noge (komaj hodim) in sem se samo za v posteljo.

Za kake izkusnje in nasvete se vam lepo zahvaljujem.

Stanka

Stanka,

sicer sem stalno na drugem forumu, tole pa je moje pravo ime. Takole je punca, pri 23 sem zapadla v anoreksijo, iz prejšnjih 51 prišla na 34 kg, zdaj pa že tri leta “zdrava”. Zdaj sem srečna mamica, zadovoljna v službi, razmerju… En dolg imam pri Bogu, se mi zdi, da sem dolžna pomagati.

Občutek prenapihnjenosti in vročine se je pri meni po normalnem obroku ponavljal stalno. Grozno sem se počutila. Seveda je te občutke nujno ali potlačiti (poskusi se zamotiti, pojdi po kosilu (večerji) na sprehod) ali pa si pomagaj s tabletami (meni je zdravnica predpisala digenol). Obstaja še druga varianta (naučila v nosečnosti in pri dojenčku), spij čaj proti napenjanju (skuhaj si janežev ali pa kuminov čaj, morda celo baby čaj).

Posebej pomembno je ne prenažirati se, v fazi, ko nekaj teže že pridobiš, se pojavi resna nevarnost zdrkniti v bulimijo. Prosim, pazi, da se to ne zgodi tebi. Zato poskusi jesti v javnosti (ne vem, v krogu družine ali pa s prijatelji), nikoli sama.

Pozdravljena,

Romana

New Report

Close