Najdi forum

Pozdravljeni!
Stara sem 18 let, visoka 156cm in trenutno tehtam 49,7kg. Letos sem od marca do maja z zdravo prehrano in športno aktivnostjo shujšala z 60kg na 53kg. Septembra sem zopet začela, ker mi postava še vedno ni bila všeč (najbolj se sekiram zaradi trebuha, obseg imam 72 cm.). Tedaj so se tudi začele naslednje težave.
Skoraj vsak dan se tehtam in se ocenjujem v ogledalu. Pojem okoli 860 kalorij na dan. Če jih pojem okoli 1000, se mi zdi ogromno, čeprav po drugi strani vem, da je oboje bolj malo.
Z gibanjem porabim okoli 230kcal. Zelo se obremenjujem z zaužito hrano in postavo. 3x se mi je tudi zgodilo, da sem pojedla kos torte in pozeje izzvala bruhanje. Odvajal sicer ne jemljem.
Ne vem, kaj naj naredim, saj sem sita vsega tega sekiranja.

Pozdravljena,
ob vsem, kar si zapisala, bi rekla, da gre za precejšnjo preokupiranost s hrano in kilogrami, pa tudi napačne predstave in dojemanje, koliko tvoje telo porabi kalorij, že za normalno delovanje. Sicer omenjaš, da je zaužitih 800 kcal/dan premalo, a če vztrajaš pri tem, potem pač se ti možgani zaradi lakote, kar naprej ukvarjajo s hrano.
Prav gotovo ti ne morem pomagati, da bi se po enem pisanju nehala obremenjevati s hrano, saj je ponavadi cela paleta dejavnikov iz tvojega življenja, ki sovpliva na to, da se začneš pretirano ukvarjati s hrano in težo, četudi je ta normalna. Je pa dejstvo, da po vsaki dieti, sploh če je tako zelo pretirana, kot je tvoja, glede na tako mali energetski vnos hrane, logična posledica preokupacija s hrano.
Priporočila bi ti, da pogledaš malo širše: kaj “te žuli” v tvojem življenju, da si se tako “vrgla” v kg in hrano? Če sama ne najdeš odgovora ali kljub odgovoru ne zmoreš iz preokupiranost s hrano, je najbolje, da poiščeš pomoč, osebno, v smislu svetovanja ali psihoterapije, saj splošen nasvet ne bo dovolj, zelo verjetno.
Vso srečo pri spopadanju s to preokupacijo.

New Report

Close