Najdi forum

hej
stara sem 18 in mislim da imam bulimijo saj imam motenje hranjenja ze 2 leti, zadnjih 5 mesecev pa zelo pogosto bruham, ucasih tut po 6x na dan, ucasih sploh ne…
rada bi poiskala pomoc ampak nebi rada da to zvejo starsi, sama pa tudi nimam denarja za psihologe ipd. in sem ze razmisljala da bi povedala svetovalni delavki na nasi soli ampak niti nevem ce je to pravi naslov in kako zacet pogovor
tudi ce ji povem, lahko ona o tem obvesti moje starse?

Drga Kristina,
edino pravilno, da si začela iskati pomoč, saj se sicer motnje hranjenja kar vlečejo in počasi stopnjujejo, bolje pa samo od sebe ni. Glede na leta, je mogoče dobra odločitev govoriti tudi s šolskko svetovalko, pa vidiš, kaj se bosta pomenili, če ti bo lahko v pomoč. Mislim, da glede na leta ne rabi obveščat tvojih staršev – lahko pa jo vprašaš, preden ji poveš, kaj je tvoj problem.

Lahko se oglasiš tudi kje drugje – npr. pri nas, v društvu Svetovalni svet, ali na Muzi, ali kje drugje, sploh če si dosti bolj daleč od Ljubljane. Ponekod je pomoč plačljiva, pri nas je prispevek, ki pa se lahko precej zniža, če ti finančno stanje ne omogoča plačila.

Ti želim uspešno na poti okrevanja.

New Report

Close