Najdi forum

Lep pozdrav. Sem stara 25let,mamica 1letni hčerki, velika 173cm,težka trenutno 59kg. Sem pod indeksom telesne mase.
Želim se zrediti ampak nikakor ne gre. Jem več kot porabim, jem dosti zdravih maščob, oglj. hidratov, prehranjujem se zdravo.. Ampak namesto da bi se redila hujšam. Na tešče imam 59,1 zvečer ko bi mogla imeti vsaj kilo več imam 59,5 ali 59,6kg. Kaj še lahko naredim? Ali imam pac tak metabolizem (v družini smo vse suhe) kaj pravite na gainer? Ali še lahko kaj naredim ker sama sebi si nisem tako suha všeč..

Pozdravljeni,
ponavadi dobimo več pisem za problem kako izgubiti težo, kot vaših, a tudi vaš problem, četudi redkejši, ni nič manjši, saj vam teži življenje.
A del odgovora ste že sami skoraj napisali – ko pišete, da ste pač v družini bolj suhi vsi. Kot pravite, neko nagnjenost k določeni postavi prinesejo geni, pa lahko še navade v družini okoli hrane in gaibanja, pa čisto individualni dejavniki – kot presnova, koliko pojemo, gibanje in še veliko tega.
Prav gotovo je dobro zaviti k zdravniku, če hujšate brez prevega vidnega vzroka, saj gre lahko npr. za moteno delovanje ščitnice ali še kup drugih reči, ki se jih jaz ne morem spomniti, ker nisem zdravnik (ščitnica je pogosta težava, ko gre za nenadno hujšanje ali zreditev brez pravega zunanjega vzroka).
Kot ste že omenili, ste že poskusili s spremembo prehrane in uživanjem bolj energetsko bogate hrane – če vam ustreza, dodajte tudi kak Gainer ali kak smuti z banano ali avokadom, vendar je prvo oditi k zdravniku, da opravi potrebne preglede.
Če pa se nič ne ugotovi, potem je pred vami delo na preminjanju odnosa do telesa – da sprejmete nekako vašo dano nizko težo, da pogledate, kaj vam je pa všeč pri vas in če boste videla, da to nikakor ne uspete – potem je dobro poiskati pomoč v smislu svetovanja ali terapije.

New Report

Close