Najdi forum

Pozdravljeni,
Ze kaksne 4 mesece imam tezave z bruhanjem. Sem 2 letnik srednje sole in bruham vedno, ko pojem hitro hrano, testenine ali sladkarije… vcasih imam probleme tudi d prenajedanjem pri nekateri hrani… ampak to se ne dogaja ob vsakem obroku, kot sem rekla ampak le ob “nezdravi hrani” saj me je zelo strah, da bi se zredila… mislite, da je to ze bulimija?

Draga Amanda,
na hitro bi rekla ja, na tvoje vprašanje, saj je bruhanje, ki ga sama izzoveš po obrokih (čwtudi ne po vsaki hrani in vedno) in strah, da se boš zredila, značilnost bulimije, če se ponavlja večkrat in skozi neki daljše obdobje.
In pri bulimiji kot vseh motnjah hranjenja, vedno spodbujam ljudi, da si čimprej poiščejo pomoč in ne čakajo, da bo zadeva kar minila ali da bodo zbrali voljo, da to opustijo. Ker gre za zasvojenost in ne samo razvado (pa še tam ponavadi ne opustimo zlahka nečesa, kar nam je v razvado).
Odvisno iz katerega kraja si, a v Lj. ali NG se lahko obrneš tudi na naše društvo Svetovalni svet.

draga moja, reši se te more, dokler si še v ”začetni fazi”. reči svoji osebni zdravnici naj ti da napotnico za psihiatra, če boš vidla, da psihiater ni strokovnjak na tem področju naj te pa takoj spravi na EMH. dokler si še na začetku se boš pomojem lažje izvlekla. to je hudič. js se že 12 let trudim po terapijah, psihologih, psihiatrih, psihoterapevtih, raznih zdravilcih, tudi na psihiatrijo hospitalizirana že bla, pa nič od niča, poslušaj me prosim deklica in reši se dokler ti bulimija ne uniči življenja. ker je vse prej kot nedolžna. ker boš lahko po nekaj letih imela natrgan požiralnik in bruhala kri in te niti to ne bo ustavilo, ker boš tak globoko. ker boš od bolečin padala v nezavest. to hočeš? srečno draga in držim pesti zate.

New Report

Close