Najdi forum

Zdravljenje motnje hranjenja

Pozdravljeni, že vrsto let trpim za motnjami hranjenja v najrazličnejših oblikah. Sedaj sem se precej aktivno angažirala za iskanje pomoči in trenutno hodim na (zaenkrat še uvodne ) pogovore v društvo Muza. Ker vem, da je nekaj opcij za pomoč pa me zanima, čeprav se čudno sliši, ali se lahko “zanesem” nanje. Ima kdo pozitivne izkušnje, se je kdo pozdravil? Kako pa poteka vključitev v terapije v svetovalnem svetu? Vem, da gre za dolgotrajen proces, sama pa nisem več rosno mlada in želim končno začeti živeti! Hvala za odgovor.

Pozdravljena,
hm, težko vprašanje, zares, ker skoraj toliko, kot je zgodb o motnjah hranjenja, je tudi vidikov in izkušenj, kaj pomaga. Mislim, da se je za zanest na lastni občutek – če se vam zdi, da vas nekje razumejo, da ste našli skupni imenovalec in tempo, koliko lahko delate na okrevanju in da vam pri tem terapija ali svetovanje pomaga, potem je to to. Če pa se vam zdi, da se “nikakor ne razumete, ne morete ujeti v sodelovanju v vaše dobro”, potem poskusite še drugje.
Po izkušnjah tistih, ki so bili tam, je Muza dobra izbira.

Če pa boste rabili, pa nas lahko pokličete tudi na Svetovalni svet.

Pozdravljeni,
že dolgo časa se srečujem z motnjo hranjenja (anoreksijo).
Začela sem obiskovati psihoterapijo, vendar bi med samim
procesom tudi sama rada začela delati na sebi, predvsem
v smislu fizične podobe, torej pridobivanja teže. Ker za to,
da vzdržujem nizko težo zlorabljam športno aktivnost, bi rada
z njo prenehala oziroma jo zmanjšala. Za osebe z anoreksijo,
ki se želijo pozdraviti, je značilna abstinenca.
Naj popolnoma prekinem s športno aktivnostjo? Kaj priporočate?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
hm, delikatno vprašanje, ker – vsakemu ustreza kaj drugega. Po naših izkušnjah in povratnih informacijah tistih, ki so bili tam, je MUZA dobra izbira za terapevtsko obravnavo motenj hranjenja. Itak pa tako kot ste ugotovili, traja, d se “kaj pozna”.
Pri nas na Svetovalnem svetu je podobno – tedensko svetovanje ali skupina tudi tedensko, možna pa je še dodtna podpora prostovoljca.
če želite, se lahko oglasite pri nas in povemo kaj več.

New Report

Close