Najdi forum

Anoreksija:’?

Zivjo, me samo zanima, mam eno tezavo, vcasih sm bla tko energetska, vesela, socialna in zadovoljna sama s sabo, potem mi je pa kr enkrat ‘preklopl’, sm se zacela dnevno tehtat, štet kalorije ipd. Sm 14,Mam 169cm in 38-39kg.. In sm skos mrzla, utrujena, bleda, ipd., Pojem okoli 300-700 kal. na dan, odvisno ce mi starsi Kj tezijo, ipd. Kdaj se zavedam, kaj delam, samo ne morem nehat. Mislm samo na hrano, sm asocialna.., ampak se zmeri se mi zdi, da sm ‘predebela’, tud ce mi drugi pravjo obratno. Ce mam kdaj 39.5?, namesto 39.3 na tehtnici, znorim. Nevem, kaj naj s sabo… Ali imam zelo premajhno težo, ali naj povem komu, čeprav nočem?!… Bi lahko izvedela kakšne podobne situacije ali kaj..?.. Hvala,,

Drago dekle,

laahko bi le odgovorila z DA, resna reč, anoreksija, ki te vse boj obvladuje in ti jemlje energijo,toploto, veselje do druženja in življenja. Zato si poišči pomoč, saj škodiš tako svojemu zdravju na fizičnem kot psihičnem področju. Resno. Če rabiš, reci komu, da gre s tabo na prvi razgovor.
Če ne veš, kam se obrnit, pojdi vsaj k svojemu zdravniku, ali pa nam piši in povej, iz katerega kraja si.

New Report

Close