Najdi forum

hcerkina prehrana

Pozdravljeni!
Doma imam 5 letnico. Do 2. leta je jedla vse, potem pa je postopoma zacela zavracati vecino hrane. Tako sadja in zelenjave ne je sedaj ze tri leta. Edina hrana, ki jo poskusi so jajca, kruh, bele testenine s parmezanom, tortelini, pica, cvrtje, pecen piscanec, bel riz, mleko, sirovi struklji, kuskus in goveja juha, pa seveda bi jedla sladkarije, ampak tudi pri teh je precej zbircna. Pije najraje vodo, vcasih mi pozimi uspe da popije kaj caja, v katerega sem stisnila limono.V vrtcu zadnje leto ni hotela dati v usta niti hrane, ki jo doma je. Cele dni je prezivela samo skruhom oy sladoledom, ce so ga slucajno dobili. Vseeno je vzgojiteljica zahtevala, da je vsakic sla v vrsto, se zahvalila in rekla, da ne bo jedla. pomocnica je to komentirala, da bo imela mala travme na vrtec zaradi tega, jaz pa sem stvari pustila, kot so jih zastavili v vrtcu, ceprav se sedaj sprasujem, ce ni tudi to pripomoglo k stanju, ki ga imamo.
Doma smo poskusili zlepa in zgrda. Delali obraze iz kosckov, poskusali,da bi sama pripravljala hrano/nikakor je ne moremo pripraviti do tega, da bi poskusila vsaj drobtinico, en dan ji tudi nismo hoteli dati jesti drugega, kot je bilo pripravljeno za ostale, pa se ni dotaknila hrane od 7h zjutraj do 21h, ko smo ji pred spanjem dali kruh… Zadnjic mi je brala iz ucbenika za 1. razred. Vse je prebrala glasno, ko pa je bila na sliki zelenjava ali sadje, pa ni hotela, je rekla, da bo prebrala to raje potiho. Tako me kar skrbi, kako bo sedaj v soli s hrano. Ne vem, naj jo sploh prijavim na obroke, glede na to, da jih ne bo jedla. Po drugi strani pa bi ji rada dala moznost, da se prikljuci drugim, morda jo bo pa kdaj prijelo in bo kaj dala v usta, ceprav je imela zgled ze v vrtcu, pa je slo samo se na slabse. Naj pustim kot je in cakam, da se samo po sebi stanje popravi, ali mislite, da bi koristil obisk pri psihologu..
Njen starejsi brat ze od rojstva vse je in nima problemov. Zahvaljujem se vam za nasvet in pomoc.

Pozdravljeni,

menim, da bi bilo dobro, da hčerko peljete k psihologu. Lahko, da gre za prehodno obdobje, vendar, bi vas vseeno usmerila tja po strokovno mnenje.

Vse dobro,

Tatjana

New Report

Close