Najdi forum

Živjo!

Stara sem 14 let in me nekaj zelo zanima. Nisem rojena športnica, vendar sem se v otroštvu, v prostem času veliko gibala. Pred meseci sem zbolela za anoreksijo in nisem telovadila več kot dva meseca. V tem času sem se zelo polenila in ostala brez kondicije. Danes sem že zdrava in ko grem po stopnicah sem že čisto zadihana. Zdravnica mi je predlagala, da se začnem ukvarjati s športom. Razmišljam v smeri plesa, vendar me zelo skrbi. Začela bi s septembrom in me zanima, kako lahko pridobim kondicijo in kako lahko postanem bolj gibljiva. Strah me je, da bi prehitro obupala, ker se nikoli prej nisem ukvarjala s športom. Zanima me tudi, ali je mogoče, da se bom, ker sem že starejša, težko naučila gibov, ritma in vzdrževanja kondicije, ter da ne bi preveč obrenjevala telo.

Hvala za odgovor

Predlagala bi, da začneš postopoma in greš vsak dan za pol urice hodit ali pa kolesarit. Od začetka boš zadihana, ampak postopoma se bo telo navadilo. In tudi, ko boš začela s plesom boš najbrž še zadihana na začetku, ampak bo telo prišlo v kondicijo počasi samo od sebe. Če dolgo časa ne delaš ničesar je to normalno. Ampak z redno vadbo boš dobila energijo nazaj. In moje mnenje je, da nikoli nisi prestar, da osvojiš nove gibe. Menim, da tudi ti nisi.

Lep pozdrav,

Tatjana

New Report

Close