Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija otekli prsti in mravljinci

otekli prsti in mravljinci

Pozdravljeni!

Približno dva meseca imam težave s sklepi in prsti na rokah, ki mravljinčijo in otekajo. Najhuje je ponoči. Običajno me huda bolečina in pekoči občutek prebudi 2-3 krat na noč. Prste imam nato čisto trde in vroče, pekoča bolečina pa se razširi tudi do komolca. Pomaga mi stresanje rok in prosto visenje ob telesu. Da se stanje normalizira traja tudi do pol ure. Prsti in zapestja so zjutraj zatekli, prstov ne morem stisniti v pest brez bolečine. Tako stanje traja tudi do tri ure. čez dan mi prsti mravljinčijo in me pečejo, so slabše gibljivi in otečeni, še posebno ob obremenitvah rok (vožnja s kolesom, nošenje bremena v rokah – dovolj je že mapa z dokumenti) ali če jih imam pokrčene v komolcu (pri pisanju, pri jedi). Že približno dva tedna zaradi mravljinčenja ne čutim dobro blazinic 3. in 4. prsta – na obeh rokah. večkrat tudi čutim trda prsta na desni nogi – prav tako 3. in 4. prst. Bila sem že pri splošni zdravnici, ki je naredila krvno sliko in revma teste. Ker je krvna slika b.p. in revma testi negativni, mi je priporočala masažo vratne hrbtenice z vodnim tokom in pogosto stiskanje pesti. Upoštevala sem nasveta, a po stiskanju pesti imam še močnejše mravljince, pa tudi po masaži ni boljšega počutja, še huje, bolečina in mravljinčenje se sedaj pogosteje pojavlja v levi roki. Trenutno sem naročena na ponovni pregled, a moram počakati še en teden in vas naprošam za pomoč oz. nasvet, kaj lahko storim za lažje blaženje mravljinčenja.
Drugače sem zdrava in aktivna, stara 46 let, velika 168 cm in težka 65 kg.
Za vaš odgovor se vam v naprej zahvaljujem!

LP, pepita

Lepo pozdravljeni,

vaše težave so nekoliko nenavadne in bi bilo dobro razširiti diagnostiko konvencionalne medicine, da se ne spregleda kakšnega resnejšega stanja ter da si dogajanje nekako razložimo.
Kar se tiče homeopatskega zdravljenja je v vašem primeru verjetno smiselno in se da vaše težave tudi pozdraviti, potreben pa je temeljit homeopatski pregled pri zdravniku homeopatu, da se izbere pravo zdravilo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Zivjo!
Stara sem 36 let, tezka 60kg. Imam enake tezave s prsti, kot ste jih omenila. Enako se tudi pojavljajo bolecine. V bistvu, ko sem prebrala vas tekst, nisem mogla verjeti, da ima se nekdo popolnoma enake simptome. Ce boste ugotovili, za kaj gre, prosim objavite odgovor, saj ne maram obiskovati zdravnikov. V bistvu jim vec ne zaupam, zaradi slabih izkusenj v preteklosti. Vseeno pa se boljse pocutila ze, ce bi vedela, kaj je vzrok najinih tezav. Vso sreco pri zdravljenju in lep pozdrav!

New Report

Close