Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Kašelj kot posledica nepravilnega zdravljenja konjunktivitisa

Kašelj kot posledica nepravilnega zdravljenja konjunktivitisa

Pozdravljeni,

20 mesecev star fantiček je imel 2 tedna nazaj blago vnetje oči, ki sem ga pozdravila z smetliknimi obkladki in Pulsatillo. Se ni razvilo v kaj hujšega. Za nekaj dni je šel v vrtec, ponovno dobil vročino (eno noč) in zdaj se mu že en teden vleče prehlad, kateremu se je 3 dni nazaj pridružil še kašelj. Po enem tednu je imel včeraj zvečer ponovno vročino, ki mu je do jutra izginila. Mu dam lahko kaj homeopatskega, da mu ublažim kašelj? Kašelj je bolj moker.

Lp,

Larisa

Pozdravljeni,
zelo možno je, da je bilo vaše zdravljenje konjunktivitisa v osnovi supresivne narave in zaradi tega sedaj prihajajo komplikacije. Ne pišem vedno znova zaman, da homeopatija ni primerna za zdravljenje blažjih in slabo diferenciranih bolezni. Z “bližnjim”, a ne pravim zdravilom, lahko simptome samo potisnemo, zato izbruhnejo čez nekaj časa ven s večjo silovitostjo in bolj globokimi problemi. Neprimerno dano oz. nepravilno izbrano homeopatsko zdravilo lahko deluje podobno kot praktično vsa zdravila konvencionalne medicine – supresivno. Sam nikoli z ničemer ne zdravim enostavnega konjunktivitisa, razen z lokalnim izpiranjem in gretjem. Za gnojne in hude oblike pa se zelo poglobim, da izberem pravo zdravilo.

Kadar se zgodi takšno potisnjenje simpotmatike, je najbolj pametno počakati, da telo samo najde svoje ravnotežje in samo pozdravi zadeve. Stanje se namreč lahko precej zaplete, če po enem napačnem predpisu ponovno predpišemo napačno homeopatsko zdravilo. Dobimo recept za kompliciran, dolgotrajen potek akutne bolezni, ki bi se brez kakršnegakoli homeopatskega zdravila sama od sebe bistveno prej in enostavneje pozdravila.

Homeopatsko zdravljenje kašlja, sploh enostavnejšega, med katere spadajo tudi mokri kašlji, je zelo zapletena reč in potrebujemo vsaj 10 do 15 minut intenzivnega pogovarjanja o glavni in spremljajoči simptomatiki, da najdemo pravo zdravilo. Zato spet velja zgornje pravilo. Če so zadeve blažje narave, je najbolj primerno, da ne damo nobenega zdravila, če je potek hujši, pa poiščite zelo strokoven homeopatski nasvet.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

prebrala sem vaš odgovor na Larisino sporočilo. In bi me zanimalo naslednje: Pri enoletnemu sinu se je dober teden nazaj pojavil prehlad. Iz precej neprehodnega noska, se je po parih dneh začel izlivati gost rumeno zelen izcedek (obilen dopoldne). Sin se je med spanjem pogosto zbujal, ker ga je motila sluz, ki ga je silila tudi na bruhanje, ker ni šla ne gor ne dol po grlu. Ko je že kazalo nekoliko na bolje se je v sredo pojavilo blago vnetje oči z gnojnim izcedkom, nosek pa se je spet nekoliko zamašil. V petek se je pojavila vročina 37,5 in sem ga peljala k zdravnici, ki je ugotovila, da ima fantek tudi nekoliko podraženi obe ušesi in je kar predpisala antibiotik Ker ni čisto brezhibno dihal mu je dala nekaj za inhalirat z razlago, da se ne bi razvil laringitis. Antibiotika mu v petek nisem dala, sem pa začela razmišljati o pulsatilli, namreč v četrtek in petek je imel večjo potrebo po cartanju kot običajno. Pil je normalno, ga je pa bilo potrebno manj motivirati da je spil želeno količino vode kot običajno. Ne znam se opredeliti glede tega ali mu prija bolj hladno ali toplo, ker je oboje pil (Vodo mu dajem na žličko, ker iz kozarčka še ne zna piti, stekleničke pa ne sprejema). Dojil se je normalno.Je nasplošno bolj toplokrven, tako, da se med spanjem pogosto odkriva, tudi sedaj. Imam pa občutek, da mu jeprijalo na zraku, da so tudi očke bile boljše. V soboto je imel pa zjutraj čisto gnojne zlepljene očke in sem mu dala okoli 12ih prvič pulsatillo. Danes je stanje boljše, zbudil se je z veliko manj gnoja v očkah, spal je brez kašljanja, spet se mu je dopoldne rumen izcedek cedil iz noska. Se mi pa zdi, da dihanje še vedno ni čisto čisto. Počutje je dobro. In me zanima, glede na Larisin primer, ali sem tudi jaz izbrala napačno zdravilo in bi bilo bolje nehati z jemanjem. Ne bi rada, da bi se stvari kakorkoli poglobile.

Hvala lepa za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,
če je šlo po zdravilu na bolje, je najbrž pravo zdravilo. Je treba kar malo vztrajati z zdravilom in počakati 24-48 ur, preden nad njim obupamo, če prej ni jasnih zakov, da gredo stvari v napačno smer. Zaenkrat bi ostal optimist, lahko mu date še kakšno dozo pulsatille in boste danes tekom dneva videli, ali gre v pravo smer ali ne. Če ne gre, prenehajte z zdravilom, če gre, pa tudi naredite pavzo in zdravilo ponovite samo v primeru ponovnega poslabšanja.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close