Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Potovalna slabost

Potovalna slabost

Pri vožnji kot sopotnik v avtu imam zelo pogosto morsko bolezen. Imam TABACUM C9. Tabletke bi letos kupila nove, ker so te že stare in preveč izpostavljene raznim zunanjim vplivom. Kakšno potenco naj si kupim, če za C9 velja, da moram včasih po 15 min vzet novo dozo, ker ne primejo takoj?

Potenco C9 sem kupila naključno, brez posveta homeopata. Pojma nima kakšna je razlika v delovanju med D9, C9, D15, C15, … Mi lahko razložite še to.

Hvala

Pozdravljeni,
takšno parcialno, v težavo usmerjeno homeopatsko »zdravljenje«, s sabo ponavadi prinaša slabše uspehe, ker smo naredili veliko kompromisov z osnovami homeopatske teorije, da lahko npr. tabacum predpišemo za potovalno bolezen. Seveda je predpisovanje na podlagi preizkušenih indikacij vabljivo zlasti za farmacevte, ker lahko na ta način prodajo več homeopatskih zdravil.
Pri temeljitem homeopatskem zdravljenju ne zdravimo izolirane težave, pač pa zdravimo pacienta oz. v predpis zdravila zajamemo vse njegove simptome. Tako se lahko nadejamo največ uspeha. Za razliko od šolske medicine v homeopatiji lahko pozdravimo več težav z istim zdravilom.
V repertoriju imamo približno 50 različnih homeopatskih zdravil, ki lahko pridejo v poštev pri potovalni slabosti. Katero izmed teh izbrati, določi zdravnik individualno za vsakega pacienta glede na totaliteto njegovih težav. Samo eno izmed teh 50 zdravil je pravo za vas, in za nekega drugega človeka, ki tudi trpi za potovalno boleznijo, pa ima drugačno sliko totalitete simptomov, vaše zdravilo ne bo delovalo, ampak bo potreboval drugo. Upam, da sem nekako razumljiv.
Tako je tabacum v vašem primeru zdravilo, ki je blizu tistemu pravemu, ni pa pravo. Če želimo, da takšno »bližnje« zdravilo nekako deluje, je bolje jemati nizke potence, tja do D/C 6. C9 je že malo visoka potenca, tako da boste morda bolje opravili z nižjo potenco. Poskusite torej z C ali pa D (je precej vseeno) 4 ali pa 6. Če tabacum ne bo dobro delal, lahko poskusite tudi s kakšnim drugim zdravilom, ki se dobro izkaže pri potovalni slabosti (npr. Cocculus) v istih potencah. Če pa imate še kakšne druge, resnejše zdravstvene težave, pa priporočam obisk zdravnika homeopata, ki se bo posvetil vsem vašim simptomom, predpisal zdravilo zanje in zelo verjetno je, da se bo s tem zdravilom popravila tudi potovalna slabost. Za vedno in potem ne bo treba zobati bobik pred vsako vožnjo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Ja, men je tud slabo, vedno se med potjo zbruham. Sem probala z ingverjem, men ni nič boljš, ampak meni itak nič ne pomaga. Probaj, boljš je ko ona tvoja kemiija. Samo vedno mej še kako vrečko, če bi šlo do konca ( bruhanja!)
Pobruhana

nova
Uredništvo priporoča

Probaj z ingverjem, boljše je ko ona tvoja kemija. Jaz sem probala pa sem vseeno rabila vrečko ampak meni itak nič ne pomaga. Probat ni greh samo meni se zdi boljš da maš vedno polek še kako vrečko, če bi šlo do konca ( bruhanja).

New Report

Close