Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija angina

angina

Pozdravljeni! Zanima me ali se da pozdraviti pri otroku – 4leta s homeopatskimi zdravili:
1. angino
2. vnetje ušes
Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,
seveda se da – kratek odgovor.
Ker pa so bralci od mene vajeni malce daljših odgovorov, vam z veseljem še malo razširim obzorje. Drži namreč tudi, da je zdravljenje akutnih obolenj v homeopatiji lahko tudi precej komplicirano, ker je pravo zdravilo večkrat težko najti. V homeopatiji namreč ne predpisujemo zdravil po diagnozah, temveč po celostni klinični sliki glede na vse njene značilnosti. Angina s pretežno levostransko prizadetostjo, z vročino, ki ne prenaša šalov, toplih pijač in toplih obkladkov, je v homeopatiji čisto nekaj drugega, kakor angina, kjer pašejo vroče pijače in lokalno gretje. To so samo morda najbolj očitne možne razlike, v sivi coni vmes pa je ogromno nians, ki vsaka potrebuje svoje specifično zdravilo, zelo iščeno tudi simptome in znake na nivoju celotnega organizma (prebava, apetit, spanje, potenje, vročina, mrzlica, slabost…). Tako imamo v homeopatiji za zdravljenje angine potencialno več kot 100 različnih zdravil in le eno izmed njih bo to angino tudi zelo dobro in hitro pozdravilo.
Analogno velja za otitise in pravzaprav vsa akutna obolenja od novorojenčkov do starostnikov. Homeopatija je v večini primerov lahko prava alternativa, določiti pravo zdravilo pa je neprimeno težje, kot je to v šolski medicini.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,
Pri sinu so s testom ugotovili streprokokno angino. Cez nekaj dni sem zbolela tudi sama. Simptomi podobni, kot pri sinu. Najprej sem sicer pomislila na gripo. Tresenje po celem telesu, mrazenje po hrbtu, oci nikakor niso ostale odprte, bolece grlo… zaradi splosne oslabelosti, in popolne izcrpanosti sem se najprej odlocila za gelsemium. Po dveh odmerkih ni bilo sprememb. Zamenjam zdravilo, ki super prime, bryonia na cca 3 ure. Me pa zanima vase mnenje glede streptokoknih okuzb. Kako pogosti so zapleti ob nezdravljenju z AB. Omenjajo se tezave s srcem in ledvicami. Je vseeno smiselno preveriti, ali gre za streptokokno okuzbo ali morda za kaj drugega. Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
zanimivo vprašanje, na katerega žal ne poznam natančnega odgovora. V nadaljevanju pa nekaj misli.
Določeni sevi beta hemolitičnega streptokoka izzovejo tak vnetni odgovor, da lahko skrene v avtoimuno smer in kot pozno komplikacijo začne uničevati notranjo srčno mreno oz. zaklopke in/ali pa ledvično tkivo. V konvencionalni medicini velja, da antibiotična terapija, tudi če začeta nekoliko kasneje, to komplikacijo v dobršni meri lahko prepreči. Koliko te resnično drži, nisem nikoli preverjal, bržkone pa so bile narejene dobre študije, ki so to dokazale, saj to v medicini velja kot vsesplošno sprejeto dejstvo. Glede na dejstvo, da se v praksi mnogo potencialno nevarnih angin pozdravi brez obiska zdravnika in antibiotika, teh komplikacij pa je dandanes izredno malo, bi lahko verjeli tudi nekaterim, ki trdijo, da danes ti sevi ne krožijo več tako pogosto kot nekdaj.
Ker je torej pojav ali nepojav poznih komplikacij akutnih bolezni v osnovi odvisen od imunskega odziva, je ustrezno homeopatsko zdravljenje prav tako lahko odločujoči dejavnik, kam se bo zadeva iztekla. Ustrezno stimuliran in usmerjan imunski sistem ne skrene v patologijo. Veliko o tem pišejo klasični homeopatski mojstri, ki so zdravili pred antibiotično ero vse sorte zakompliciranih in nekompliciranih infekcij, pa se je v vseh primerih dobro izteklo, ko se predpisali ustrezno zdravilo. Otitisi niso šli v mastoiditise, ti ne v meningitise, izlivni otitisi s počenim bobničem so se ščistili, bobnič zacelil in motenj sluha ni bilo. Podobno to velja za vse akutne bolezni in njihove potencialne komplikacije. Predpogoj in ključni dejavnik je ustrezno izbrano homeopatsko zdravilo.
Upam, da sem bralcem malo razširil pogled na to precej kompleksno vprašanje.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close