Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Alergija in atopični dermatitis

Alergija in atopični dermatitis

Pozdravljeni,

Imam hčerko staro 2 meseca, ki ima alergijo na mleko in jajca ter tudi mozoljčke in hrapovo kožo po glavici, celem trebuhu, ličkih, za ušesi in nogicah. Vse skupaj je hudo zanjo, saj jo srbi in se praska ter pri tem hudo joče.

ALi je možno homeopatsko zdravljenje pri tako mali dojenčici? Imate izkušnje s tem?

Hvala in lep dan!

Pozdravljeni,
seveda je možno in celo zelo priporočljivo začeti homeopatsko zdravljenje tudi pri dojenčkih, saj gre za kronično motnjo, ki dolgo ne bo izzvenela sama od sebe. Sicer je zdravilo pri majhnih otročkih težje izbrati, ker se moramo zanesti predvsem na objektivne znake in simptome, o katerih nam pripoveduje mama, a se da in glede na visoko prevalenco takih težav imamo zdravniki homeopati kar precej izkušenj z zdravljenjem novorojenčkov in dojenčkov, tudi sam. Tako da kar pogumno.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

imam diagnozo Atopični dermatitis in stvar je mirovala 15 let. Zdaj mi je spet izbruhnil in jaz sem se nekak odločila, da se ne bom poslužila zdravljenja s kortikosteroidi, ker nočem več biti poskusni zajček, tako kot sem bila…
V Avstriji sem kupila homeopatsko mazilo Halicar Salbe. Mazilo mi je pomagalo, rešila sem se majhnih mozoljčkov in razpokane kože, a srbenje se ni niti malo umirilo. Zanima me, če imate kakšno rešitev zame, ker je počasi že nevzdržno.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
tu ni instantnih in preprostih rešitev. Edina primerna rešitev je obisk zdravnika homeopata, ki vam bo individualno predpisal pravo homeopatsko zdravilo. Motnja je globlja in sistemska in se je ne da odpraviti topikalno.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Hvala za takojšenj odgovor.
Tudi sama verjamem, da to ne bo šlo tako hitro, kot je nastalo.
S homeopatskimi zdravniki se še nisem srečala, niti ne vem kje so, kakšne so cene, ker je verjetno samoplačniško in najbrž zelo drago…bi pa poskusila in upam, da mi bikoristilo. A morda veste za kakšnega v Mariboru?
Hvala.

Pozdravljeni še enkrat,
svetujem, da si malo preberete o homeopatiji, da boste videli, če vam ustreza filozofija in princip zdravljenja, potem pa poiščite kakšnega izkušenega homeopata. Žal vzhodneje od Domžal ne poznam nobenega kompetentnega homeopata, poznam pa enega zelo dobrega v Grazu, če vam je Avstrija opcija.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Še enkrat hvala, za odgovor.

Pozdravljeni!

Žena ima atopični dermatitis že od rojstva in je imela nenehne probleme s suho, razdraženo, srbečo in rdečo kožo(predvsem na rokah). Zadnja leta prakticira homeopatska zdravila (globuli) GRAPHITES in CALIUM ARSENICOSUM… Globule jemlje vsake po 10 zjutraj in zvečer(se pravi 20 zjutraj in 20 zvečer). Žal jih v Sloveniji še ni na izbiro, zato jih je treba poiskati v tujini(Avstrija,…). Stanje se ji je očitno izboljšalo…

Upam, da vam uspe bolezen vsaj do neke mere ublažiti. LP

Ker imamo formu namenjen osveščanju ljudi o homeopatiji, bom na kratko komentiral, kar ponavljam že kot lajno. V homeopatiji ne predpisujemo zdravil glede na diagnozo, pač pa na totaliteto pacicentovih težav, se pravi individualno. To v praksi pomeni, da neko homeopatsko zdravilo nekomu pomaga, drugemu pa popolnoma nič, čeprav imata oba isto diagnozo. Zatorej, dragi moji, ne kupujte Kali-ars in Graph za ekcem, ker vam najverjetneje ne bosta koristila.
Še vedno svetujem, da zdravljenje oz. izbiro zdravila prepustite zdravniku homeopatu.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

na drugem forumu sem prebrala, da naj bi imelo 60 odstotkov alergikov tuberkulinsko podlago. Kopirano:”Tuberkulinska miazma zaradi svojega delovanja s seboj prinese nagnjenost k alergijam.” Mijazme zdravijo kvalitetni homeopati in kvalitetni izvajalci bioresonance. Da se jih lotiti tudi na povsem energijski način, a pri otroku je verjetno homeopatija primernejša. Zdravljenje mijazem traja dolgo. Problem so velike tuberkulinske molekule, ki se izločajo zelo počasi. Strup, ki torej mora ven, se izloča počasi, hkrati pa ne smeš vnesti v telo ničesar, kar tubekuline spodbuja.”

A vi zdravite miazme?

http://tadej-pretner.com/webwiz/forum_posts.asp?TID=535

Pozdravljeni,
teorija miazem je vsekakor eno najbolj revolucionarnih teorij, ki jih je v medicino vnesel utemeljitelj homeopatije Hahnemann. On je opažal, da se določene bolezni in bolezenske predispozicije prenašajo z roda na rod in ta pojem opisal kot miazmo. Tuberkuloza je ena izmed takih bolezni, ki se sedaj po nekaj rodovih zelo pogosto izraža kot alergije vseh vrst. Tudi sam pri kliničnem delu opažam, da moram velikokrat zdraviti tuberkulinsko miazmo, ko imam opraviti z alergijami ali ponavljajočimi obolenji dihal. Miazmatično zdravljenje v homoepatiji pa je precej elegantno in učinkovito in ga lahko samo priporočim.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni!
Atopijski dermatitis sem dobila pri dveh letih starosti, srbenje, rdeča koža, gnojenje ran in nespečnost (zaradi srbenja) sem pa izkusila šele v zadnjih dveh letih (imam 18 let). Nič drugega ne pomaga razen homeopatskih tabletk Psorinum 30ch, a ko sem prešla na višjo potenco sem dobila grozno reakcijo. Sedaj jemljem tabletke samo ko se mi pojavijo lišaji po celem telesu, saj me pomiri. Učinek tablet začne delovati po dveh dneh. Tokrat mi tabletke niso pomagale. A je mogoče da mi nikoli ne bodo več? A jih lahko vzamem še enkrat (vzela sem jih 4 dni nazaj)?
Proti nespečnosti sem se borila s čaji za pomiritev, ki so delovali le nekajkrat. Imate kakšen boljši predlog?

Najlepša hvala že vnaprej za odgovor!

Ema

Pozdravljeni,
tak potek dogodkov se zgodi, kadar imamo opraviti z zdravilom, ki je blizu pravemu, a ni pravo. Predvidevam, da po prvi dozi psor. CH 30 niste imeli poslabšanja. Potem, ko se nekaj časa jemlje takšno podobno, a nepravo zdravilo, se počasi učinek izpoje in zdravilo ne učinkuje več. Tako da ni za pričakovat, da bo psorinum še lahko kaj naredil za vas. Lahko pa jih vzamete še enkrat, škodilo ne bo, a olajšanja ne bo.
Zato vam svetujem, da obiščete zdravnika homoepata, ta bo izbral drugo zdravilo, bolj pravo. Po njem mora biti reakcija začetno poslabšanje, ki ji sledi izboljšanje in zdravila ni treba jemati dolgo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

Bi prosila, ce mi lahko pošljete mail od homeopata v Avstriji; otroka sta imela atop. Derm., kravjega mleka se ne jesta, meso samo belo, ce se da biloško vzrejeno….
Bi radi podprli še s homeopat.,ker se pri enwm otr. Še kaže malo težav s crevesjem.
Hvala.

V Gradcu lahko priporočam dr. Petra Anderscha, ki se ga ob določenih urah da priklicati na
+43 316 571 545
Kot je meni znano, na uporablja emaila.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close