Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija xanthelasma palpebrarum

xanthelasma palpebrarum

Pozdravljeni,

prosim vas za nasvet – pred 5 leti, se mi je po prvi nosečnosti pojavila xanthelasma palpebrarum (krvni testi holesterola so bili normalni). Ker sta bili na obeh zgornjih vekah blazinici zelo veliki, sem si ju dala pred 2 leti kirurško odstraniti. Sedaj se mi zopet ponavlja – na obeh zgornjih vekah so nove tvorbe. Brala sem rezulate dolgoletne študije, ki je bila objavljena lansko leto
http://www.bmj.com/content/343/bmj.d5497.full
Zanima me, kaj se dogaja z omenjenimi lipidi v mojem telesu…
Ali lahko homeopatija pomaga v tem primeru?

hvala
lep pozdrav
Andreja

Spoštovani,

ksantelazma kaže na motnjo v metabolizmu holesterola, zato študije kažejo, da je s tem lahko tveganje za kardiovaskularne dogodke nekoliko povečano. Ponavadi je sočasno povišana tudi raven holesterola v krvi. Natančen mehanizem te dislipidemije pa meni ni znan, morda bi vedel več o tem kak internist.

Tudi v homeopatiji doslej nisem zasledil kakšne “alternativne” razlage tega fenomena, niti nisem imel sam ali kdo od kolegov kdaj opraviti s tako glavno pritožbo. Zato vam o sami motnji težko kaj pametnega svetujem. V kolikor pa imate še kakšne druge težave, pritožbe, kronične bolezni, bolečine ali druge težave z zdravjem, lahko vsak zdravnik homeopat zdravi takšno totaliteto simptomov in včasih se z njo vred popravi tudi takšna nenavadnost, kot je to ksantelazma.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

hvala za vaš odgovor – se bom obrnila z vprašanjem na kakšnega internista.
Ja, imam tudi druge težave – ena je tudi alergija na pršice, ki se je pojavila nekako sočasno z zgoraj omenjeno težavo – posledično imam težave s sinusi… klasično zdravljenje ni pomagalo.
Mislim, da se bom obrnila na vašo stroko za pomoč.

lep pozdrav
Andreja

New Report

Close