Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Kombiniranje homeopatskih zdravil pri dojenčku

Kombiniranje homeopatskih zdravil pri dojenčku

Pozdravljeni,

zaradi pogostega nočnega zbujanja devetmesečnega dojenčka (5x na noč pa tja do 1-2x na uro) ter nemirnega dojenja, sem poiskala pomoč pri homeopatu. Dobila sem globule nux vomica 9ch, chamomilia vulgaris 9ch in colocynthis 7ch. Ker se je po pričetku jemanja globul nekoliko mašil nosek in hkrati so pričeli izraščati zobje, sem težko poročala o kakšnih pozitivnih rezultatih. Nemirno dojenje pa se je v večji meri umirilo. Nočno zbujanje se je nekoliko zmanjšalo – od pričetka jemanja vsaj ni bilo viškov – to je zbujanje 1-2x/ uro.
Ker imam občutek, da se dojenček ponoči zbuja (tudi) zaradi napenjanja, sem to omenila homeopatu in dobila sem še globule lycopodium clavatum 12ch, ki naj jih dajem pol doze 1x na dan – lahko skupaj z ostalimi globulami.
Zdaj berem, da ni najboljše, če se homeopatska zdravila mešajo in sem nekoliko v dilemi, če še nadaljevati z jemanjem. Naj povem, da kombinacijo vseh štirih zdravil dojenček dobiva od ponedeljka, t.j. tretji dan; kombinacijo treh pa dobra dva tedna. Zdi se mi, da opažam rahlo izboljšanje – zadnji dve noči se je zbudil le 5x in lahko sem ga uspavala nazaj z dojenjem (pri pogostejših zbujanjih to ni bilo vedno mogoče-takrat ga je bilo potrebno nositi za umiritev in ponovni spanec).
V kolikšnem času bi se moralo pojaviti konkretno izboljšanje, da bi lahko rekli, da je terapija učinkovita? Ali pa sem morda nekoliko neučakana, saj so zadnji meseci neprespanosti naredili svoje….
Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem.

Spoštovani,
Močno dvomim, da je vaš homeopat zdravnik, najbrž je iz skupine poklicev, ki so zdravnikovi sodelavci (farmacevt?). Ti radi uporabljajo logiko, ki je splošno sprejeta v uradni medicini, samo da namesto kemičnih zdravil uporabljajo homeopatska – logiko predpisovanja po diagnozi; lycopodium za napihnjenost in napenjanje, chamomillo za nočno zbujanje, colocynthis za krče, nux vomica za nemir in razdražljivost… Kdor predpisuje zdravila na tak način, je svetlobna leta daleč od bistva homeopatije. Osnovni zakon homeopatije govori, da moramo za zdravljenje najti totaliteto simptomov. V praksi to v grobem pomeni, da moramo najti ENO zdravilo, s katerim bomo pozdravili vse težave in simptome, ki jih ima pacient.

Tovrstno predpisovanje ne more nikoli zagotoviti trajnega zdravja in je glavni razlog, da je homeopatija v preteklosti prišla na slab glas – enostavno zato, ker ni bilo več nobenih uspehov. Sam pa tudi svarim, da je dajati neustrezna homeopatska zdravila lahko nevarno, še bolj pa je nevarno dajati neustrezno kombinacijo zdravil. Na forumu imamo lep konkretni primer tega in vas vabim, da si ga preberete:
Doječek in škodljivost homeopatskih kompozitov

Poiščite homeopata, ki ve, kaj homeopatija je in ki ve, kako se jo dela na pravi način.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,
Enomesečni dojenček ima krče in tudi težave s kakanjem (zelo se napenja in traja csaj pol ure stiskanja). Zanima me ali lahko kombiniramo Colikind granule in Carum carvi kinderzäpfchen svečke, da bi mu pomagali pri krčih in napenjanju?
Najlepša hvala za odgovor

Pozdravljeni,
takšne pavšalne rešitve včasih učinkujejo, če pa ne, v večini primerov ne škodijo, tako da jih lahko preskusite, če ste si jih namenili. Posebnih zadržkov pri kombiniranju ni, zna pa biti, da Carum carvi ne bo tako učinkovit, saj Colikind vsebuje kamilico, ki je univerzalni antidot homeopatskih zdravil. Sam bi na vašem mestu uporabil samo Carum carvi.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close