Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Vse in še več o homeopatskih ANTIDOTIH

Vse in še več o homeopatskih ANTIDOTIH

Pozdravljeni.
Zelo pohvalno, da ste se odločili za ta forum. Imam kar nekaj vprašanj, da se osredotočim na dve trenutno najpomembnejši:
1. Ali homeopatija res izrecno izklučuje zdravljenje z antibiotiki, na primer pri otroku dokazane angine, škrlatinke, vnetja ušes?
2. Ali je zdravljenje res neuspešno ob zaužiti eni kavi dnevno?
Hvala in srečno.

Spoštovani.
Antibiotiki lahko antidotirajo homeopatsko zdravilo, tako da ne učinkuje več. Zato pri boleznih, ki potrebujejo antibiotično zdravljenje, izberemo tako potenco, ki se jo lahko jemlje večkrat dnevno ves čas jemanja antibiotikov. Homeopatija seveda ne izključuje zdravljenja z antibiotiki, kadar so ti potrebni, le prilagoditi moramo potenco in način jemanja.
Prav tako je med homeopati dobro poznan antidotni učinek kofeina. Mnenja o dopustni količini kofeina pa so deljena. Nekateri homeopati pacientom samo odsvetujejo pretiravanje s kavo in tolerirajo eno kavno dnevno. Drugi so bolj strogi in trdijo, da lahko samo ena skodelica kave ustavi proces zdravljenja. Mednje sodijo tudi vsi učitelji, ki jih jaz zelo cenim, ker imajo ogromno izkušenj in znanja, zato za njihove in moje paciente velja popolna abstinenca od kave.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni!

Mes dni in pol že uživam homeopatske kroglice. Kave sem se popolnoma odvadila,pijem le kavni nadomestek iz cikorije in rožiča. Tudi zobno pasto imam primerno za homeopatijo.

Zanima me pa za žvečilne gumije. Ker delam z ljudmi mi svež dah pride prav. Ali ne smem nobenih žvečilnih ali pa samo tiste žvečilne,ki vsebujejo mentol? Mi lahko katere navedete?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
Kakršnekoli žvečilne gumije pri homeopatskem zdravljenju odsvetujemo zaradi kafre, ki je sestavina vsake žvečilke in tudi sama po sebi močan antidot homeopatskih zdravil. Vse osvežilce diha pa seveda še dodatno zaradi dodatka mentola.
Naj dodam še, da pri homeopatskem zdravljenju ni potrebe po posebni zobni pasti brez mentola, izkušnje so pokazale, da ni problematična. Najbrž zaradi tega, ker je nimamo dolgo v ustih in ker jo dobro izperemo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni!
Da obstaja forum, kjer se lahko “pogovarjamo” o homeopatiji in na naša vprašanja odgovarja pravi “mojster”, je super 🙂 Do pred kratkim nisem imela zdravstvenih težav, zaradi katerih bi se za pomoč obrnila k homeopatu, a je se je to obrnilo in sedaj mi ni žal, da dam velik pomen homeopatiji, saj mi je le-ta resnično pomagala 🙂 O prehrani, pijači, ki jo je potrebno črtati s seznama absorbiranja ob sočasnem jemanju homeopatije, sem že prebrala, a me za nekatere stvari vseeno zanima, ali jih lahko pijem, in sicer: ingver (saj imam čaj iz ingverja zelo rada), čaj iz rmana, plahtice, krvomočnice…? Vem, da se je potrebno izogibati kavi, alkoholu, žvečilnim gumijem, meti… Zanima me pa še, čemu vsem se je še edno fajn izogniti.

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,
Vsega, kar ste napisali, da se je treba izogibati, drži, razen alkohola, ki ni antidot. Seveda pa je velika zmernost pri uživanju alkoholnih pijač potrebna za splošno zdravje. Poleg poprove mete in kofeina lahko antidotira homeopatska zdravila tudi kamilica in vsi izdelki, ki vsebujejo kafro. Izogibati se moramo tudi močnih vonjav (eterična olja, dišeče palčke itd.). Obstajajo tudi določene snovi, ki se jih moramo izogibati pri uživanju specifičnih zdravil (npr. limone pri belladoni, maščobe pri pulsatilli…) na kar vas bo homeopat posebej opozoril. Vsa ostala druga hrana in pijača nima antidotalnih učinkov in se lahko uživa. Tako velja tudi za rman, plahtico, krvomočnico in ingver.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Dober dan,

Prosim za nasvet. Imam homeopatsko zdravilo, ki sem ga dobila pri zdravniku homeopatu. Po nesreči sem dve kroglici “spustila” na suho kovinsko zličko. V sekundi mi je prišlo na misel, da se to ne sme. Toda v paniki sem naredila neumnost in namesto, da bi ti dve kroglici odstranila, sem jih vrnila med ostale.
Kaj naj naredim? Sem s tem “unčila” tudi vse ostale in bo zdravilo izgubilo učinkovitost?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

Tisa

Spoštovani,
nič hujšega niste storili. Stekleničko s kroglicami 10x močno pretresite in vse kroglice bodo učinkovite.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljen. Zanima me kaj pomeni, če pridem v prostor, kjer je nekdo močno naparfumiran ali npr. pojem pecivo, ki vsebuje kavo. Sicer jem homeopatska zdravila že 3 leta. Hvala.

Omenjene situacije lahko antidotirajo homeopatska zdravila, lahko pa tudi ne. Vsekakor je tak slučaj pametno povedati homeopatu na kontrolnem pregledu, da bo lahko ustrezno vrednotil dogajanje.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani!

Imam vprašanje glede cepljenja proti klopnemu meningitisu. jutri imamo cepljenje pa me zanima, če lahko kljub temu jem homeopatsko zdravilo? ali cepljenje vpliva na potek zdravljenja z homeopatskim zdravilom?

Lep pozdrav!

Lahko jemljete zdravilo naprej, cepljenje pa lahko oslabi delovanje homeopatskega zdravila oz ga na nek način lahko antidotira. Obratno pa se ne more zgoditi.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani,

tudi sama trenutno jemljem homeopatska zdravila (1 mesec), pa me zanima kako je z uživanjem brezkofeinske kave? Velja enako kot sicer za kavo, da se je ob jemanju homeopatskih zdravil naj ne bi uživalo ali se jo lahko, vsaj občasno?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
svojim pacientom povem, da je v “brezkofeinski” kavi gotovo kakšen ostanek kofeina, da je bila v postopku dekofeinizacije kave najbrž uporabljana kemija, ki tudi ostane v kavi, zato jo težko priproročim kot dober nadomestek. Pri meni velja, da brezkofeinsko kavo lahko uživamo občasno, kadar je hrepenenje po kofetku silno močno in kriza huda.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani,

zanima me še, kako je z uporabo ustnih vod in zobne nitke ob jemanju homeopatskih zdravil? Ali in katere se sploh sme uporabljati? Zobne nitke namreč ne najdem nobene, ki ne bi vsebovala mentola, tudi z ustnimi vodami je težko, čeprav jih je na trgu cel kup.

Hvala vnaprej za vaš odgovor.

Načeloma z uporabo mentolne zobne kreme in tudi nitk ni problema, ker se stvar splakne in izpljune. Zobne vode pa so ponavadi zelo močne in jih odsvetujemo. Zdrav organizem itak ne potrebuje ustnih vod.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Imam atopični dermatitis in uporabljam homeopatsko mazilo Halicar-Salbe. Zanima me, če moram tudi pri tem zdravljenju biti pozorna na prehrano.
Hvala.

Najbolje, da ja.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani dr. Klemenc,

prosim vas za vaše mnenje glede obiska zobozdravnika.

Jemljem homeopatska zdravila lycopodium. Obiskati moram zobozdravnika in me zanima, ali pri zobozdravstvenih posegih (popravilo kariesa, čiščenje zobnega kamna, menjava zalivk, morebitna lokalna anestezija-injekcija) obstajajo kakšna tveganja za neučinkovitost homeopatskega zdravljenja.
Kako je z morebitno uporabo tekočin za razkuževanje ustne votline (npr. curasept; prisotnost “aft”)

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor!

Lep pozdrav!

Boleči zobozdravstveni posegi pa tudi sama lokalna anestezija so lahko antidot in se je dobro dogovoriti z zdravnikom homeopatom, kdaj in kako zdravilo vzeti, da bo čim manj neželenih interakcij.
Kadar je potrebnih več zobozdravstvenih posegov, ki ne morejo počakati, sam izberem praviloma LM potenco, ki se jemlje vsak dan in tako ni toliko občutljivosti na morebitni antidotalni vpliv.
Ustne vode pogosto vsebujejo kamilico in/ali mentol, ki je tudi antidot, zato se je potrebno takih izogibati.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close