Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Vnetje Ahilove tetive

Vnetje Ahilove tetive

Spoštovani g. Jošt Klemenc!

Veliko tečem, posledično se pojavljajo tudi manjša vnetja tetiv in mišic. Ker sem si jeseni, predno sem odtekla maraton, uspešno sanirala Plantar fascio s pripravkom Arnica montana, sprašujem, če je možno s homeopatskimi pripravki pozdraviti sotekačevo vneto Ahilovo tetivo.
Vnetje se mu je sedaj pojavilo drugič, ko počiva se vnetje umiri (doba netreniranja je bila dva meseca), ob obremenitvi pa narastišče tetive zopet oteče. Ker smo “pritekli” že v novo tekaško sezono, me zanima kaj storiti s homeopatskega stališča v smeri sanacije poškodbe.

Že vnaprej hvala za nasvet in lep dan.

Ajda

Prvo, homeopatski “pripravki” niso pripravki, ampak zdravila. Poimenovanje je pomembno, ker imamo do zdravil določeno strahospoštovanje, kar mora veljati tudi za homeopatska zdravila.

Kadar so vnetja mišic in tetiv posledica resnične preobremenitve in pretiravanja ali nepravilnega treninga, je arnika lahko pravo zdravilo, na “zalogi” pa imamo tudi druga zdravila, ki so lahko učinkovita pri takih stanjih.

Če pa nekdo zmerno in pravilno trenira in ustrezno stopnjuje napore, a se mu kljub temu pojavljajo vnetja lokomotornega aparata, to kaže na kronično motnjo vezivnega tkiva, ki jo je potrebno zdraviti celostno, tako kot vsako drugo kronično bolezen. Se pravi, pri zdravniku homeopatu s poglobljenim pogovorom, kjer dobimo celostno sliko delovanja organizma in motnje pri tem. Seznam možnih zdravil za to motnjo se tako zelo razširi in vsem močno odsvetujem samozdravljenje takih težav, ker bodo zelo verjetno vzeli napačno zdravilo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

G. Jošt Klemenc hvala za napotke. Se opravičujem za napačno poimenovanje.
Sotekaču bom sporočila vaše napotke.

Ajda

New Report

Close