Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Kako najti dobrega homeopata.

Kako najti dobrega homeopata.

Dragi bralci, veliko vprašanj dobivam v smislu, kje in kako najti dobrega homeopata. In žal moram priznati, da je vprašanje vsekakor na mestu, saj se danes v Sloveniji s homeopatijo ukvarja mnogo preveč ljudi z mnogo premalo medicinskega, predvsem pa homeopatskega znanja.

Prepričan sem, da mora biti dober homeopat v prvi vrsti zdravnik. Zdravnik je nekdo, ki je že zrasel z idejo o odgovornem načinu pomoči bolniku. O tem je poslušal na fakulteti, to je spremljal na vajah in to je izkušal pri svojem kliničnem delu. Ob širokem teoretičnem znanju ima tudi izkušnje, zna opazovati, kdaj se zdravstveno stanje slabša, razvije intuicijo, da »zavoha«, kadar mu kaj ni všeč, pa tudi, kakšni so prvi znaki izboljšanja, ko preiskave in monitorji in sestre piskajo, da je še vse narobe. Predvsem pa je ves čas odgovoren. Pozna odgovornost svojih odločitev do bolnika, do njegovih svojcev, do svojih nadrejenih, do svojih podrejenih, do državnega tožilca in predvsem do svoje vesti. Vsak zdravnik je že doživel, da je nek pacient umrl, ker se je prehitro odločil za napačno zdravilo ali prepozno za pravo. Nihče drug ne pozna te odgovornosti. Zato je zdravnik najbolj preudaren, ko je treba predpisati neko zdravilo. Sam temu šaljivo pravim, da ima »dar strahu božjega«. Do predpisovanja zdravil mora biti ravno prav zadržan. Tudi do predpisovanja homeopatskih zdravil.

Še posebej svarim pred strokovnjaki drugih medicinskih strok (farmacevti, medicinske sestre, tehniki, fizioterapevti…), ki so v zdravstvenem sistemu zdravnikovi sodelavci in ponavadi nosijo veliko manjšo odgovornost, so pa v zakonsko preohlapno regulirani homeopatiji našli priložnost za svojo terapevtsko udejstvovanje. Za vse te profile je bistveno, da nikoli niso nosili teže odgovornosti zdravniških odločitev, da nimajo tako širokega vpogleda v to, kaj je to zdrav ali bolan organizem, kakšni so možni izidi bolezni in bistveno bolj pogumno (prepogumno) sprejemajo terapevtske odločitve, ki so tudi mnogo bolj verjetno napačne.

Homeopatija ni hec. Vsaka reč, ki lahko naredi veliko dobrega, lahko naredi tudi veliko škode, če jo kdo načrtno ali pa iz nevednosti zlorablja. To velja tudi za homeopatijo. Veliki homeopat in strastni zagovornik homeopatije pred napadi šolske medicine dr. J.T. Kent je pred 100 leti robantil, da niti šolska medicina ne more tako »zafurati« pacienta kot to lahko stori napačna homeopatija. Dober homeopat mora predvsem obvladati vso homeopatsko teorijo, da ve, kdaj je dal pravo zdravilo in se ne sme vmešavati, četudi se pacient pritožuje zaradi stotih težav, in mora vedeti, kdaj je dal narobno zdravilo in se mora vmešati, četudi se pacient hvali, kako je mnogo simptomov izzvenelo in mora seveda vedeti, kako se vmešati. Homeopatska teorija ni nekaj, kar bi se dalo na hitro naučiti. Potrebuje poglobljen večletni študij.

Seveda se tu in tam najde nekdo, ki ni zdravnik, pa je zelo dober homeopat in se dela tudi z vso odgovornostjo loteva, a verjetnost, da boste med laiki našli dobre homeopate, je zaradi vseh zgornjih razlogov bistveno manjša.

Vaš moderator

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Jaz sem obiskovala dr. Krevlja in ga toplo priporočam.

Spoštovani!

Sedaj se mi je porodilo vprašanje. Ali mogoče poznate gospo Meri Munih -Izvir, ki se ukvarja z bioresonanco in homeopatijo?
Kakšna homeopatinja je ona?

S spoštovanjem,

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
omenjene gospe, ki se ukvarja tudi s homeopatijo, ne poznam in ne vem, kako dela. Poznam zdravnike homeopate, ki so aktivni in so se ali pa se še izobražujejo v slovenskem homeopatskem društvu. Za vse njih lahko zagotovim, da je njihovo znanje zelo dobro in da dobro delajo. O tem priča tudi čakalna vrsta, ki jo imajo za prvi pregled.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni.

Je v tem društvu tudi homeopat dr. Kunej iz Celja?

Hvala za odgovor.

Tanja

Pozdravljeni!

Zanima me, če poznate (ali priporočate) kakega dobrega homeopata na področju Maribora?

Lep dan,
Notta

Pozdravljeni,
žal na štajerskem koncu ne poznam nobenih homeopatov, svetujem obisk Ljubljane ali pa Avstrije.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Tudi mene zanima homeopat in sicer v Mariboru. In koliko stane pregled?
Hvala za odg.

Pozdravljeni,
vzhodneje od Domžal ne poznam nobenega homeopata, ki bi ga lahko priporočil. Morda obstaja, a vest o tem, da dobro dela, doslej še ni prišla do mene.
Svetujem obisk centra Slovenije ali pa Gradca v Avstriji.
Poguglajte malo za cene. V Sloveniji lahko v grobem računate, da vas bo homeopatsko zdravljenje stalo približno evro na dan, pri kakšnemu malo več, pri drugemu malo manj.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Aja, dolgujem še odgovor za prejšnje vprašanje.
Torej, dr. Kunej je bil svoje čase dejaven v društvu, sedaj ga pa že precej let nismo videli.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni

ali vam je morda poznano delo homeopata, ki prihaja iz Nemčije (kjer menda dela na Munchenski kliniki), v Domžale in na Ptuj. Dela po metodi Wagner terapevstki sistem in Spagyrika.

Mislim da je g. Hans Dieter Wagner.

Kako lahko sploh veš, da je nekdo dober homeopat?

Hvala in lep pozdrav,

aja
prilagam še linke

http://www.wagnerthera.com; http://www.phylak.de/ pripravke pa naj bi izdelovali v laboratoriju PHYLAK SACHSEN – ŠVICA

V kolikor poznate njegovo delo, me zanima v čem se razlikujeta?

hvala in lp

Pozdravljeni,
omenjenega gospoda ne poznam, prav tako preslabo poznam njegove terapevtske metode, tako da ne morem kompetentno komentirati. Imajo pa malo skupnega s klasično homoepatijo.
Dober homeopat ima v grobem dobro teoretično in praktično znanje, dosti izkušenj in dobre reference, se pravi, veliko zadovoljnih in pozdravljenih (bivših) pacientov. Preberite pa si še post malo višje.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Mene pa zanima, kako se to računa? Če grem samo enkrat k homeopatu in se ta pogovarja z mano 3 ure in mi predpiše homeopatsko sredstvo, stane to potem samo en evro, ali pa še manj?
——————————————————————————————————-
Na spletu objavljajo svoje cene samo najcenejši ponudniki.
Tako sem našla, da se v Nemčiji zaračuna za prvi pogovor pri homeopatu po Ceniku zdravniških storitev (GOÄ) cena prvega obiska od 60 do 180 evrov (je verjetno odvisno od časa in izobrazbe). Pozneje pa vsakokrat po 60 evrov. Prijateljica pa mi je povedala, da zaračunajo pravi homeopati (ki imajo vsaj 2 letno homeopatsko izobrazbo za prvo konzultacijo od 130 do 500 evrov (ca 3 ure).

Pozdravljeni,
hvala, ker ste opozorili na morebitno nejasnost.
V veliki večini primerov ljudje zaradi svojih težav, ki so kronične narave, nekaj časa hodijo k homeopatu. Se pravi, da ne pridejo samo enkrat, ampak tudi na nekaj kontrol. V najboljšem primeru na eno ali dve. Homeopati naročajo malo različno na kontrolne preglede, nekateri vsak mesec, nekateri na dva, nekateri na tri mesece, odvisno od večih dejavnikov.
V času, ko se zdravimo in hodimo k homeopatu na kontrole, na prvem pregledu in kontrolnih nekaj plačamo in če seštejemo vse te stroške in jih delimo s številom dni, ki so minili od prvega pregleda, dobimo približno en evro. Upam, da se sedaj bolj jasno razložil.
GOA v Nemčiji ima neka priporočila, načeloma pa cene homeopatskih storitev kjerkoli po svetu določa trg. Tudi v Sloveniji. Kjer je povpraševanja zelo veliko, ponudbe pa zelo malo, kar je slabo za uporabnikovo denarnico. Še en apel civilni družbi, naj pritisne na politiko, da bo evropeizirala status homeopatije v Sloveniji.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

morda veste, ali je homeoptainja Ana Kaplja v vašem društvu?

Hvala.

Pozdravljeni,
ga. Kaplja je prva leta delovanja društva zelo aktivna, zadnja leta pa jo redkeje videvamo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Ali mislite, da je ga. Kaplja dobra homeopatinja, kljub temu da ni več dejavna v društvu.

Pozdravljeni,
vsak homeopat v svojim osebnem in poklicnem razvoju razvije svoj slog dela in sklene kakšen kompromis s klasičnim učenjem. Nekateri od teh kompromisov so precej nedolžni, drugi malo bolj radikalni in lahko tudi vprašljivi. Kako točno dela dr. Kapljeva ne vem, ker je nisem nikdar videl delati. Malo povprašajte naokrog, pa boste izvedeli, koliko so ljudje zadovoljni z njenim delom in uspehi njenega zdravljenja, pa boste morda dobili bolj popolne informacije.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljen, zanima me ali poznate delo dr. Petra Anderscha iz Gradza? lp.

New Report

Close