Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija alergije pri otroku in homeopatija

alergije pri otroku in homeopatija

Na vas se obračam s prošnjo po svetovanju oz. pomoči glede alergije moje skoraj eno leto stare hčerke. Potrjeno ima alergijo na oreščke, mleko, jajca in AD. Z pikicami po ličkih se je pričelo že pri njenem drugem mesecu. Ker je takrat Pediatrinja menila da ne gre za Atopični dermatitis (naj bi bilo prezgodaj) nismo temu posvečali posebne pozornosti. Mazali smo z raznimi kremami (nekatere so stanje poslabšale). Pri nekje treh mesecih, ko se stvar ni izboljšala mi je AD potrdila (lišaji suhe kože so se začeli pojavljati tudi na nogah in rokah). Pričela sem s strogo dieto brez mleka in jajc.

Prosim vas, če mi lahko sporočite ali bi si lahko pomagali shomeopatskimi zdravili in koliko časa navadno vzame tovrstno zdravljenje.

V družini nima nihče težav z alergijami (tudi njuna bratec in sesctrica ne). Deklica je sicer zdrava.

Hvala in lp
Tash

Spoštovani,
Alergijske bolezni kože, dihal in prebavil so dandanes v velikem porastu, za njimi pa obolevajo vse mlajši otroci. Starši tako obolelih otrok se zelo pogosto obračajo na homeopate in veseli smo tega, saj je homeopatija pri zdravljenju teh težav zelo uspešna. Sam sem prepričan, da lahko pozdravi praktično vsakega otroka s tako preobčutljivostjo.
V praksi je treba narediti temeljito anamnezo, pogledati, kako izgleda izpuščaj in kje vse se nahaja, pozornost pa je treba nameniti tudi drugim posebnostim otroka. Na podlagi tega se predpiše zdravilo. Če takoj najdemo pravo zdravilo, težave lahko izzvenijo že v nekaj tednih. Včasih nam ne uspe takoj najti pravega zdravila, tedaj zdravljenje traja nekoliko dalj časa. Redki primeri pa zahtevajo dolgotrajnejše zdravljenje.
Vsekakor homeopatijo za tovrstne težave toplo priporočam, tako pri odraslih, kot pri otrocih.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close