Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija zgaga, refluks

zgaga, refluks

Dober večer,

Stara sem 56 let. Že nekaj let me mučita zgaga in posledično refluks, ki se pojavlja kot tiščanje v prsih ali cmok v grlu ter se večkrat počutim napihnjeno. Prebavo imam redno. Pred leti sem opravila gastrokopijo, nato sem nekaj let kar uspešno premagovala te težave, nekaj z Ultopom, še več pa z domačimi zdravili (po dr.A.Voglu). Letos so se mi začele pojavljati težave konec maja ter se mi kar nadaljujejo (razen avgusta in septembra). Opravila sem dihalni test za bakterijo Helicobakter z rezulatatom (razliko) 3,64, kar naj bi bilo pod mejo zdravljenja z antibiotiki, ki se jih tudi na daleč izogibam. Sedaj že kakšen mesec jemljem Emozul, vendar ni dosti boljše. Tiščanje v prsih ali cmok me praktično stalno spremljata, tako da se občasno počutim kar utrujena od tega. Glede hrane moram reči, da sem zmeren jedec, nikoli nisem pretiravala v kakšni stvari, alkohola praktično ne pijem, kadim ne, kavico spijem sem in tja kakšno, mlečne izdelke in sladkarije uživam zelo zmerno (sedaj, ko imam težave skoraj nič). Edini moj greh je (je bil), da sem prehitro jedla in se skušam tega odvaditi. Zanima me, če se da s homeopatijo uspešno pozdraviti navedene probleme in kako poteka terapija.

Vnaprej hvala za vaš odgovor.

Tisa

Spoštovani,
Tovrstne in tudi drugačne težave s prebavo se da s homeopatijo pozdraviti in odpraviti, ljudje se s takimi težavami zelo pogosto obračajo na homeopate. Drži pa, da potrebujemo več časa, da pozdravimo motnjo, ki traja že dlje časa, kot je to v vašem primeru.
Pristop je podoben kot pri vsaki homeopatski obravnavi, zanima nas delovanje celotnega organizma, vseh organov in organskih sistemov, vključno z mentalnimi, splošnimi in emocionalnimi posebnostmi in težavami. Na podlagi totalitete simptomov izberemo zdravilo, ki najbolj ustreza tej totaliteti.
Občutek krogle, cmoka, kamna… je v homeopatiji simptom, ki nam pomaga pri izbiri zdravila. Teh občutkov nimajo vsi ljudje s prebavnimi težavami, zato nam to nekaj pove o vaši konkretni bolezni in med homeopatskimi zdravili izberemo tistega, ki “pokriva” ta simptom. Pravo zdravilo tako prebavo spravi v red in občutek cmoka tudi popusti.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close