Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Sama sem začela hom. zdravljenje, sedaj pa so problemi…

Sama sem začela hom. zdravljenje, sedaj pa so problemi…

Spoštovani, pred časom sem se odločila za homeopatsko zdravljenje
depresije (strah, tesnoba, utrujenost, mišične bolečine), v edini lekarni v MB dobila Strychnos ignatii C12. Jemala sem kakšne tri tedne (trikrat dnevno), potem se mi je zdelo, da je boljše, in sem prenehala. Čez čas sem se spet počutila malo slabše oz. hotela sem še bolj izboljšati stanje, čeprav je pred tem bilo ok, kot že dolgo prej ne.
Torej, začela sem spet jemati kroglice, in se sedaj počutim mnogo slabše že po treh dneh oz. enem tednu, kaj jemljem, zelo sem utrujena, zaspana, bolijo me mišice, nimam volje.
Zanima me, ali sem si zdaj “nazaj” spet povzročila bolezen, ki je bila pred tem že nekoliko sanirana?
Ker zdravil ne jemljem pod nadzorom (lekarna), sem bila prepuščena sama sebi…oz. se mi je zdelo, da bom pač upoštevala navodila, ki sem jih prejela.
Kaj naj zdaj storim, ali naj jemljem še, in tvegam, da se mi vse spet do kraja poslabša ali pa neham takoj…
p.s. Kako je s testiranci, ki so zdravi, in homeopatsko zdravilo na njih izzove bolezen? Kako se jih v bistvu potem ozdravi nazaj?
Hvala za odgovor, Hajdi

Spoštovani,
Hvala za vaše vprašanje in za zaupanje.
Vaše pisanje je zelo poučno in priča o tem, da je dobro zdravljenje resnih bolezni zaupati strokovnjakom. Ni težko domisliti, katero zdravilo človek najbrž potrebuje, problem se pojavi, ko stvari ne tečejo več v pravo smer in kaj potem storiti.
Ignatia, ki ste jo jemali, je med laiki in farmacevti poznana kot zdravilo, ki dobro deluje pri žalosti. V homeopatiji velikokrat pride prav, kadar človek pade v depresijo po izgubi ljubljenega bližnjega ali zaradi kakšnega drugega žalovanja. Če je nezaključeno žalovanje vzrok vaših depresivnih težav, obstaja celo možnost, da ste vzeli pravo zdravilo, pa se je zdravljenje izjalovilo, ker ste prehitro ponovili zdravilo v isti potenci. Možno je tudi, da je bila sama potenca C12 neprimerna, ta nekako ni primeren izbor za vaše težave.
Že večja verjetnost pa je, da ste jemali zdravilo, ki za vas ni bilo primerno, pač pa je samo podobno tistemu pravemu zdravilu. Rečemo, da ste jemali simile in ne similimum, ki je tisto pravo zdravilo. Za tak primer je značilno, da se zdravje takoj izboljša brez začetnega poslabšanja, izboljšanje pa ne traja dolgo. Če se vztraja pri istem zdravilu in isti potenci, se stvar samo poslabšuje.
V obeh primerih je sedaj najbolje, da nehate jemati kakršnakoli homeopatska zdravila in počakate, da organizem sam ponovno najde najboljše možno ravnotežje. Ščasoma se vam bo najbrž zdravje ustalilo nekje tam, kot je bilo, preden ste sploh začeli jemati zdravilo. Tako se dogaja tudi med preskusom zdravila, ko ga nehamo jemati, se zdravje počasi povrne v stare tire.
Depresija, anksioznosti in psihosomatske težave, ki jih naštevate, so znak precej globoke bolezni. Ti delajo težave tudi dobro izobraženim in izkušenim profesionalnim homeopatom. Zdravljenje mora biti pravo in temeljito, predvsem pa ga mora nekdo spremljati in voditi. Ne bi smeli biti prepuščeni sami sebi. Toplo vam svetujem obisk homeopata profesionalca, ki ga boste na mariborskem koncu težko našli, treba bo v Ljubljano ali pa v Avstrijo. Če bi vam začeli »nagajati« obročki pri batih avtomobila, se tudi najbrž ne bi sami lotili popravila, ampak bi ga peljali k mehaniku in za to plačali precej denarja. Imejte sebe rajši kot svoj avto.
Še ene reči bi se rad dotaknil. Močan občutek imam, da ste zdravljenje začeli po nasvetu farmacevta v lekarni. Veliko ljudi sedaj hodi v lekarne: »Uuu, sem slišal, da imate homeopatska zdravila, ali imate kaj za depresijo in anksioznost?« Podjeten farmacevt se bo malo pogovoril z vami, rekel, da ignatia vam pa lahko pomaga in 20 EUR prosim, pošten farmacevt pa vas bo malo poslušal in svetoval, da se s temi težavami obrnite na zdravnika homeopata. Svetovanje farmacevta za takšne težave je neetično in pri nas tudi nezakonito. Farmacevt ne izdaja antidepresivov in pomirjeval brez navodila ustreznega zdravnika uradne medicine (recepta), ne vem, zakaj bi bilo v homeopatiji drugače. Nekdo mora takega pacienta voditi, to je razlog. Ponovno pišem, ni težko določiti prvega zdravila, težave nastopijo, ko zdravljenje ne gre tako, kot bi si želeli.
Torej, prenehajte jemati ignatio in oglasite se še. Bralce in mene bo gotovo zanimalo, kako bo z vašim zdravjem v prihodnjih dneh oz. tednih.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Malce ste me zmedli – pišete o “profesionalnem homeopatu”, “profesionalcu homeopatu”, “homeopatu”.

Na spletni strani Lekarne ljubljana – http://www.lekarnaljubljana.si/si/lekarna-ljubljana/homeopatija piše “Vabimo vas, da si preberete tudi članek o homeopatiji (http://www.lekarnaljubljana.si/upload/HOMEOPATIJA(4).pdf), ki ga je pripravila XY, mag. farm., homeopat.”

Ali ni tudi “mag.farm, homeopat” profesionalni homeopat ali profesionalec homeopat oz. homeopat?

Hvala za pojasnilo.

nova
Uredništvo priporoča

Mag. farm. je uradni naziva vsakega, ki je uspešno zaključil študij farmacije. Priponke zraven v smislu homeopat, dipl. homeopat, dipl. homeop. in podobno nimajo zraven kaj iskati. Vsi ti nazivi uradno v Sloveniji ne obstajajo. Farmacevti pri nas morajo opraviti kratek tečaj homeopatije, da lahko izdajajo homeopatska zdravila. Ob tem lahko tudi svetujejo za blažja akutna obolenja, podobno, kot to počnejo z zdravili, ki so v lekarnah dostopna brez recepta. Noben farmacevt pa si ne more in ne sme dati naziva homeopat.

Homeopatsko zdravljenje hujših akutnih bolezni in vseh kroničnih bolezni pa mora biti po naši zakonodaji v rokah zdravnika z dodatnimi znanji iz homeopatije. S temi besedami jaz mislim homeopat profesionalec.

Res je, pri vseh nazivih in pravkar prispelih homeopatskih zdravilih v naših lekarnah je kar nekaj zmede, a se bo, upam, počasi razjasnilo. Smo na začetku. Zgornje informacije pa naj služijo temu.

Še enkrat pa ponavljam, da je znanje medicine in homeopatije pri farmacevtih premajhno, da bi lahko primerno vodili zdravljenje hujših akutnih primerov ali katerihkoli kroničnih primerov. Popolnoma enako mora biti (tako je nenazadnje določil tudi zakonodajalec), kot je to v uradni medicini. Nosilec zdravljenja je zdravnik, farmacevt le izdaja zdravila, ki jih je zdravnik predpisal. Pri blažjih težavah, ki bi minile tudi same od sebe brez posledic, pa lahko za lajšanje svetuje sirupe, izvlečke, zdravila, pripravke,, ki se dobijo brez recepta ali pa homeopatska zdravila.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani,
najlepša hvala za odgovor.
Ja, sedaj sem nehala jemati vsa zdravila…in stanje je temu primerno (oz. niti ni bilo kaj drugače, ko sem jih jemala)…moje stanje je, bi rekla, neka otrpnjenost s pogledom v prazno.
Najbolj od vsega me moti ta brezvoljnost, izgubljenost, pa zelo počasno razmišljanje, kot da bi mi spomin neka pobegnil…zelo dolgo moram včasih o nečem ali nekom razmišljat ,da povem…
s temi težavami (zdaj še zraven, da mi grejo sodelavci zelo na živce, nekateri upravičeno, po moje) se soočam že dolgo, ko sem prvič zbolela za to boleznijo…depresijo…ne vem, želim si, da bi nekoč javno o tem spregovorila, ustanovila kak klub, kaj pa vem…a za vse to depresiven človek nima moči. In ko samo rečem kdaj kje, da se počutim depresivno…pol jih že dvajset reče jaz tudi, pa po moje ne razumejo o čem govorim…depresivnega prepoznam.
Ne vem, kam bo še šla moja pot…iskala bom rešitev, to pa vedno…tako ali drugače…če pa najdem kakšnega dobrega homeopata/injo, bom vesela. Ko bo čas pravi za to.
Hvala zaenkrat in vse dobro vsem na tem forumu.

Spoštovani,

depresija je res grozna bolezen, ima tisoč obrazov, vsi pa so zoprni. V homeopatiji iščemo pri vsakem posamezniku posebnosti njegove depresije, ki ga ločijo od drugega bolnika z depresijo. Tako lahko predpišemo ustrezno homeopatsko zdravilo. Zdravljenje je težko, ker je to globoka motnja, komplicira jo sočasno jemanje antidepresivov, ki zabrišejo prave simptome, ki jih potrebuje homeopat, če želi predpisati pravo zdravilo, stvar je še težja, če depresija traja dalj časa (več kot eno leto) in se nekatere možganske povezave zakronificirajo.

Ne razumite me napačno, nisem pesimist, prej obratno. Homeopatija lahko pomaga in nekateri rezultati so neverjetni. Opozarjam samo, da zadeva sploh ni enostavna in zakaj je temu tako.

Vidim pa, da vi iščete prave rešitve in prepričan sem, da jo boste nekoč našli. Poiščite zaupanja vrednega zdravnika homeopata in s pravim zdravilom lahko depresija izgine in potem pride tudi energija za javno izpostavljanje in ustanovitev kluba ali še kaj, s čimer bi lahko pomagali podobno trpečim…To bi bilo v Sloveniji izredno dobrodošlo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close