Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Maternični vrat

Maternični vrat

Pozdravljeni.
Ali obstaja kakšno homeopatsko zdravilo, ki bi ustavilo odpiranje MV? Noseča sem 28 tednov in se mi dela lijak, na račun katerega se krajša maternicni vrat.

Hvala in lp.
Anja

Pozdravljeni,

v homeopatiji žal ne obstaja eno zdravilo za eno diagnozo. Obravnava pacienta je vedno celostna in za predpis zdravila bi potrebovala mnogo več vaših podatkov.
Za začetek vam svetujem, da najprej zaprosite še za drugo mnenje ginekologa, če je diagnoza o prezgodnjem odpiranju materničnega vratu res prava. Včasih se pokaže, da je šlo za “lažno paniko” in so meritve dolžine materničnega vratu pravzaprav v mejah normale za določen teden nosečnosti.
Nosečnost je specifičen fiziološki proces priprave na porod. V organizmu prihaja do velikih sprememb, zelo izpostavljen pa je hormonski sistem. S homeopatskimi zdravili lahko vplivamo na hormonsko neravnovesje in posledično bi se lahko umirilo tudi prezgodnje odpiranje materničnega vratu. Ne vem pa, kaj in kje je res vzrok.
Za posredovanje dodatnih informacij me lahko kontaktirate na tel.št. 068155594 ali pa preko e-pošte: [email protected]

LP,
Vesna Gorjanc

New Report

Close