Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija kofein in druga sočasna zdravila

kofein in druga sočasna zdravila

Spoštovani!
Ali ena kava na dan popolnoma izniči delovanje homeopatskih zdravil? Nekateri homeopati namreč kofeina ne omenjajo kot antidot.
Kako pa je z jemanjem drugih zdravil sočasno s homeopatijo? Mislim na zdravila, ki jih jemlješ za neko bolezen, npr. vnetje mehurja, gastritis, prebava, sočasno pa vzameš še homeopatijo. Kako je s tem?
Hvala, lep pozdrav.

Pozdravljeni,
na splošno je brezkompromisnost glede kofeina malo odvisna tudi od ljubezni do kave posameznega homeopata. Sam sem kar precej strog glede kave, ker so mi vsi dobri homeopati, ki sem jih do sedaj poslušal, zagotavljali, da je kava mogočen antidot, v svoji praksi pa to opažam tudi sam. Kakšna kava tu in tam ne bo problem, pogosto oz. vsakodnevno pitje pa prej ali slej privede do relapsa simptomatike, odvisno tudi od posameznikove nagnjenosti k temu. Nekaterim ne škodi dosti, nekaterim pa že nekaj kav naredi pošten nered.
Coklo homeopatskemu zdravljenju predstavljajo vsa kemična zdravila, tista močnejša in globlje delujoča seveda bolj antidotirajo homeopatsko zdravljenje. Seveda so navadno potrebna, včasih pa se jim da izogniti, ker indikacije niso vedno zelo jasne oz. čiste. V takih in tudi drugačnih primerih je vedno dobro biti v tesni navezi z zdravnikom homeopatom in izbranim osebnim zdravnikom. Prvi bo režim jemanja in potenco zdravila prilagodil situaciji, drugi pa naj bo pri predpisovanju kemičnih zdravil bolj zadržan.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close