Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija odmerjanje in potence zdravila

odmerjanje in potence zdravila

Spoštovani!
Glede jemanja Ledum Palustre zaradi klopa, sem naletela na različna priporočena odmerjanja. Vzelo naj bi se 5 granul C30 3x/dan 2 dni zaporedoma. Na vašem forumu sem naletela tudi na nasvet le 5 granul takoj po ekstrakciji klopa in potem nič več. Kaj je torej prav oz. kaj se najbolj priporoča?
Zanima me tudi, ali je odmerjanje različno za odrasle in otroke?
Vnaprej iskrena hvala za nasvet.

Pozdravljeni,
pavšalnih rešitev v klasični homeopatiji nikoli ne moremo z zanesljivostjo priporočati, ker niso zanesljive oz. vedno učinkovite. Vseeno včasih sklenemo kakšen kompromis, če je take narave, da ne more škodovati, lahko pa včasih zelo koristi.
Ledum 1 odmerek (5 kroglic) takoj po ekstrakciji klopa je lahko eno tako priporočilo. Zaradi razlogov, razloženih zgoraj, sam priporočam samo en odmerek, če boste dali nekaj odmerkov, pa najbrž tudi ne boste naredili škode. Za učinek, ki ga želimo, pa zadostuje en odmerek.
Odmerjanje je načeloma enako za odrasle in otroke, če je otrok zelo majhen tja do dveh let, pa povsem zadostujejo tudi nižje potence od C6 naprej.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close