Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija začetno poslabšanje

začetno poslabšanje

Pozdravljeni!

Kratko vprašanje. Anksioznost sem začela zdraviti s homeopatijo, seveda pod nadzorom homeopatinje. Na vas se obračam, ker trenutno težje pridem do nje in imam zgolj kratko vprašanje.
Jemljem Pulsatilo 1x, pa tudi nux vomico (zaradi želodca, 2x na dan). Jemljem že en mesec in sem v tem času opazila številna izboljšanja, tako v razpoloženju, ciklusu, energiji, volji, želodec me sploh ne boli več… Sedaj pa sem naletela na informacijo, da naj bi bilo za izboljšanje – ozdravitev, potrebno začetno poslabšanje?!?! Ne spominjam se, da bi se mi stanje kakorkoli poslabšalo po začetku jemanja… Rahlo povišana tesnoba je trajala samo kak dan (če je bilo to poslabšanje???). Ko smo pri hčerki uvedli homeopatijo zaradi ponavljajočih vnetij in posledično jemanja antibiotikov je nekje v 1 tednu zakuhala na 38,5 – samo za en dan (noč). Naslednji dan je bila kot nova in ne zboleva več za vnetji… Še vedno pa ji dajemo homeopatske kroglice – vse pod nadzorom homeopatinje.

Torej, zaradi informacije o začetnem poslabšanju sem spet bolj tesnobna :/. Sem bila kar vesela namreč, da po kar nekaj letih težav spet “živim”. Je mogoče da bo homeopatija vendarle delovala (brez poslabšanja)? Lahko to “poslabšanje” še pričakujem?

Hvala za vaš čas. lp

Pozdravljeni,
ni nujno, da mora biti začetno poslabšanje prisotno, da zdravilo dobro deluje. Kar je bolj pomembno je, da izboljšanje vztraja tudi po prenehanju zdravljenja. Zaenkrat torej ni treba skrbeti in se kar veselite trenutnega stanja v upanju, da bo tako in še boljše ostalo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close