Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Pomoč pri akutnem stanju

Pomoč pri akutnem stanju

Pozdravljeni,
imam par vprašanj pa bi prosila za nasvet.
In sicer ali je možno homeopatsko svetovanje za akutne primer za otroke preko vaše spletne strani tudi če niso vaši pacienti? En otrok je sedaj na konstitucijskem zdravljenju zaradi ponavljajočih angin, drugi pa ni in tudi naš homeopat ne daje nasvetov po telefonu.
Če je moje konstitucijsko zdravilo sepia ali v primeru da se nalezem angine vzamem sepio (če ja katero potenco) ali moram gledati trenutne simptome?
Ali je pri akutnih stanjih boljše uporabljati nižje potence npr c12-c15 večkrat na dan ali srednje npr c30.

Prosim za še eno razlago v praksi, ker me zanima če delam prav: otrok ima vročino, vneto grlo in zamašen nos, v pljučih slišim hropenje (ostali simptomi se ujemajo z mercurius s.) po 1 dozi mercurius sol. c30 vročine nima več. občutek imam da se gnojni izcedek in vneto grlo izboljšata, vendar pa otrok še kašlja in slišat je sluz ki jo nemore izkašljat zato mu še dva dni dam zvečer po eno dozo zdravila. (ali bi morala takoj prenehat z zdravilom ko mu je bolje, kljub temu da je nos še gnojen in ali bi že tukaj morala menjat zdravilo?) Otrok je dva dni skoraj zdrav nato pa tetji dan po zdravilu zaspi in se zbudi nazaj brez vročine in joče da ga boli uho ali je možno da mu je to sprožilo napačno izbrano zdravilo? Zato sem mu sedaj dala pulsatillo c12 (ker je njegovo čustveno stanje temu ustrezalo) vendar po 4 dozi ni nekega izboljšanja dobi pa še vročino in mu zato dam belladono c 12. Po nekaj dozah mu vročina zraste vendar ga uho ne boli več in tudi vročina je čež noč padla in je zjutraj samo še 37, otroka pa vidiš da je bistveno boljše. Ali v takem primeru nadaljujem z zdravilom kot sem prebrala na forumu 5,4,3,2,1 doze na dan ali naj pustim da telo samo opravi svoje.

Upam, da nisem vse skupaj preveč zakomplicirala. Hvala za vaš odgovor že v naprej!

Pozdravljeni,
hvala za vsa vprašanja, so zelo na mestu, preden namreč dobro spoznamo homeopatske osnove, se nam poraja veliko takšnih in podobnih vprašanj, kot jih imate vi. Prav temu je namenjena Šola homeopatija za laike, ki jo organiziram vsako leto in jo bomo v 2017 jeseni spet organizirali v Ljubljani. Jeseni spremljajte našo spletno stran, boste dobili tam vse informacije. Letos poteka v Šempetru pri Gorici, informacije za pokušino so na povezavi: http://www.celostnozdravljenje.si/jost/sola-homeopatije/sola-homeopatije-201617-sempeter
Vsem mojim pacientom se trudim biti na razpolago tudi, ko jih obišče akutno obolenje in jim svetovati primerno zdravilo. Res pa se mi zadnje čase dogaja, da tega ne zmorem več, ker je takšnih prošenj preveč in jih ne zmorem ob rednem delu. Narašča namreč število pacientov. Ljudem, ki jih ne poznam, se ne upam svetovati, ne da bi pacienta tudi v živo pregledal, za take izrednosti pa ob rednem delu ponavadi nimam časa.
Akutne bolezni z izrazitimi simptomi navadno potrebujejo posebno izbrano zdravilo glede na aktualno simptomatiko in kronična terapija zato ne bo učinkovala. Včasih so akutne bolezni nespecifične, tedaj kronično zdravilo večinoma učinkuje, še posebej dobro pa se obnese, kadar akutni simptomi pašejo v simptomatologjio, ki jo dobro “pokriva” kronično zdravilo.
Izbor potenc ni zelo pomemben. Kadar je jasna klinična slika in izbor zdravila, višje potence delujejo hitreje in temeljiteje, kadar v predpis nismo zelo gotovi, damo raje nižje potence, saj delujejo v teh primerih bolje.
V vašem konkretnem primeru se merc. ni zadosti dotaknil patologije, zato je šla bolezen malo modificirana od zdravila naprej po svojem poteku, pulsatilla ni naredila ničesar, belladonna pa je bila pravo zdravilo, imeli smo začetno reakcijo s povišano tel. temp. in kasneje izboljšanje. Lahko nadaljujete s sistemom 54321 ali 4321, najbolj pa sledi klasičnem učenju navodilo, da odmerek zdravila ponovite šele, ko/če se stanje spet začne slabšati.
Homeopatija zna biti zakomplicirana, ampak Hahnemann je sam v svojem temeljnem delu Organon umetnosti zdravljenja opisal prav vsa možna dogajanja, vzroke zanje in kako ob njih ukrepati. To je čudovito pri homeopatiji, ki se prakticira po klasičnih principih. Vedno veš, kje si in kako naprej.
Tega pa ne morem trditi za vse moderne modificirane “homeopatske” pristope, ki ponujajo vse sorte principov zdravljenja, pa jim hitro zmanjka tal pod nogami, to pa je že tema za kak drug post…

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close