Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija prehlad dojenčka 6 mesecev in pol

prehlad dojenčka 6 mesecev in pol

Spoštovani dr. Jošt Klemenc
lepo Vas prosim za nasvet…

Hči je stara 6,5 mesecev..
– Tri dni ima nahod – aspiriram ji prozoren izcedek v večji količini, nos je zamašen, težje diha predvsem med dojenjem; bolj zamašen je zjutraj in zvečer, čez dan ne potrebuje aspiracije
– dva dni tudi suho kašlja, predvsem zjutraj in nekajkrat čez noč, čez dan le enkrat ali dvakrat; med jokom zvečer in ponoči se sliši, kot bi bila hripava.
-Vročine nima.
– Je bolj jokava, razdražljiva, čez dan vidno utrujena (mane si oči, zeha), vendar ne more zaspati, ima podočnjake.
-Ima dva obroka goste hrane in 6 obrokov dojenja v 24 urah. Čez dan nima apetita, zelo malo mleka spije ob dojenju in poje do 5 žličk goste hrane (prej je pojedla tudi že do 120g na obrok). Ponoči se doji na tri ure (doji se enako kot takrat ko je zdrava, brez posebnosti glede apetita) na to zaspi za tri ure do naslednjega dojenja, 1do2krat se ponoči vmes med urami za hranjenje zbudi z nenadnim jokom.

V tem času ji dajem Oleovit D3 in Ferrum lek 3,5 ml (ker ima hemoglobin 94)
Prosila bi vas za nasvet, katero homeopatsko zdravilo je bolj primerno in kako gre skupaj z oleovitom in ferrum lek. Svetovali so mi Infludorum (tu je že zraven Ferrum phosphoricum??) od Welede ali Aconitum D6…
Kaj bi mi vi svetovali glede na opisano?

Iskrena hvala že v naprej za vaš čas in odgovor.

Pozdravljeni,
se opravičujem za pozen odgovor, sem izredno zaseden zadnje čase. Odgovarjam za nazaj in za vse, ki boste v prihodnje kdaj v podobni situaciji. Takšne težave je načeloma zelo težko homeopatsko zdraviti, ker nimamo jasnih specifičnih in karakterističnih simptomov, na katere bi oprli predpis. Zato se pavšalne in kombinirane rešitve z večimi različnimi homeopatskimi zdravili, ki pogosto učinkujejo v takih stanjih in zaužitimi naenkrat, lahko izkažejo kot dobro delujoče.
Odgovor je torej da, lahko poskusite, treba pa se je zavedati, da morda ne bo učinka in da pogosto dajanje kombiniranih preparatov lahko povzroči motnje v kroničnem zdravju, zato jih v klasični preiskušeni homeopatiji večinoma odsvetujemo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close