Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija povišeni eozinofilci – paraziti pri otroku

povišeni eozinofilci – paraziti pri otroku

Pozdravljeni.

Sin je star 8 let in pri krvnem pregledu, je imel povišane eozinofilce. Zdravnica je rekla, naj bomo pozorni na blato, ker bi lahko šlo za parazite.

Drugi znaki, ki bi lahko kazali na parazite: vrtanje po nosu (prisotno v zelo veliki meri), kašelj, želja po sladkem, utrujenost. Drugih izrazitih znakov nisem opazila.

Rada bi mu dala kakšno homeopatsko remedijo, zato vas prosim za pomoč.

Drugače ima sin diagnosticirano avtistično motnjo (aspergerjev sindrom), sicer v blagi obliki.
Od avtističnih znakov ima najbolj izraženo selektivno motivacijo (rad govori in dela, kar mu zbuja zanimanje, ostalo npr. šolske stvari dela, ker ga spodbujamo in nagrajujemo).
Ne želi se izpostaviti, govoriti v javnosti.

Sicer je zelo družaben, radoveden, prijeten in topel otrok, zelo ustvarjalen, ima zanimive ideje, ogromno potrebo po igri, riše, ustvarja, rad gradi iz kock, škatel in vsega kar mu pride pod roke, obožuje risanke in knjige, posluša zgodbice, stalno mora nekaj delati ali biti animiran z nečim.
S spanjem nima težav, hitro zaspi zvečer in zjutraj je zgodaj pokonci.
Apetit ima od 5. leta dalje povečan. Pred 5. letom ni imel apetita.
Sedaj ima raje sladko, kislega ne mara. Zavrača vso hrano, ki je rdeče barve in vse, kar je majhne zrnate oblike (grah, koruza, rozine,…), to je verjetno posledica avtistične motnje.
Raje je v družbi, kakor sam, rad se carta. Zvečer ne mara teme in se boji iti sam v druge prostore, kjer ni nobenega (čez dan to ni težava, samo zvečer ob mraku).

Upam, da mi lahko priporočite ustrezno remedijo za odpravljanje parazitov, saj vem, da lahko povzročajo različne težave. Moj sin pa ima že tako zaradi avtistične motnje veliko dela oz. mi z njim 🙂

Lepo vas pozdravljam in vas pričakujem s šolo homeopatije tudi v mojem kraju na Obali (mi je povedala gospa, ki se je udeležila v Novi Gorici, da ste omenili, da je možno, da bo v vseh večjih krajih v Sloveniji)

Hvala v naprej za vaš odgovor,

lp,
S.

Pozdravljeni,
če imate občutek, da je kašelj od parazitov, potem mu dajte zdravilo Cina maritima, v potenci C200, 3 dni 2x dnevno 5 kroglic. Rado pride ponovnega pojava glist, tedaj postopek s Cino ponovite.
Če ne bo pametnega učinka s cino, lahko na enak način poskusite z Lycopodium clavatum, sicer pa boste najbolje opravili, če boste obiskali zdravnika homeopata.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni.
Najlepša hvala za odgovor.
Lp,
S.

New Report

Close