Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Ruvanje zoba

Ruvanje zoba

Spoštovani,
osmica desno spodaj je zelo uničena, imela sem že ogromno plomb (sicer je normalno izraščena, nisem imela problemov glede tega). Prejšnji teden mi je padla plomba ven, sem šla naslendji dan po novo. Slikanje je pokazalo, da je karies zelo zelo blizu živcu. Takoj so mi predlagali endodontsko zdravljenje, češ da bomo pri čiščenju prišli do živca in da ni druge možnosti. Razen ekstrakcije.
Med čiščenjem potem nismo prišli do živca, dobila sem novo plombo, a me zadeva boli. Ne zob, ne med grizenjem – bolijo me dlesni okoli, pa zadaj za zobom,pa med sedmico in osmico, skratka, okoli zoba imam zdaj bolečinsko žarišče. Na dotik, pa tudi brez dotika, ves čas bolečina, topa, na trenutke malo močnejša. Ko si zob čistim z nitko, me hudo boli. Vsak dan je huje (od tega je en teden). Mislim, da zob preprosto ni v redu, morda je vnet živec, ne vem.
Zobar mi je dejal, da če ne bo v redu, se bo treba odločiti med endodoncijo ali ruvanje.
Jaz sem že odločena za ruvanje. Že zadnjič sem morala podpisati papir, da ne bom jemala antbiotikov (preventivno).
Mi lahko svetujete kaj homeopatskega? Arnica? Hepar sulfur ? Ali to šele v primeru zagnojitve? Pred posegom, po posegu?

Hvala za odgovor,
lep pozdrav
R.

Pozdravljeni,
velikokrat je težko vedeti, katero zdravilo je pri zobobolihpravo, pogosto pa pri teh težavah s homeopatijo tudi ne moremo kaj dosti narediti. Arniko dajemo, kadar je bolečina posledica poškodbe, tudi npr. zobozdravstvenega posega. Rhus tox, kadar imamo izboljšanje bolečine s toploto in poslabšanje z hladom ter nemir, kadar pa je zelo razbolen živec, velikokrat pomaga hypericum. Potence med C10 in C30 so vse primerne, 2-3x dnevno 5 kroglic nekaj dni.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close