Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija posttravmatska stresna motnja pri otroku

posttravmatska stresna motnja pri otroku

Hči, 9 let, ima težave in sicer ne z neznanjem, pač pa je nekaj globljega! Namreč opažam šibko koncentracijo, hudo jezo in ihto, ki včasih pripeljeta do napadov panike, posledično so ocene slabe in sledi žalost in otožnost.
Naj opišem težave: do vstopa v šolo je bila živahna deklica, z močno voljo, kasneje, pa sva z možem pri njej opazila neke vrste panične napade, namreč hudo neurje nas je ujelo med vožnjo in hči je doživela napad strahu, ki je nekaj časa trajal. Drug napad je bil, po izbruhu trme in moji neomajni zahtevi, da nalogo naredi, potem so sledili še trije.
Sama mi vzrok za napad opiše, kot nekega vražička, ki ji ne da miru in jo vzpodbuja v trmi. Napad pa, kot reakcijo na to, da se počuti kot v kotu in jo prevzame neizmerni strah.
Poskušam s pogovorom, s tolažbo, da je tudi 3 dobra ocena….. pa ne pomaga.
No, sedaj pa opažam pri njej še hud strah pred ocenjevanjem, prične se tresti, med spraševanjem doživi “blackout” kar je opazila tudi učiteljica in to pripisala pač temu, da je premalo vadila in ni bila 100%.
Menim, da gre za neko patologijo in zanima me vaše mnenje o tem, ali se je smiselno obrniti na homeopatsko pomoč, ter kam se obrniti?
Smo iz SVS.

Hvala in lep pozdrav!

Ana

Pozdravljeni,
en grozljiv dogodek lahko sproži kronične panične in anksiozne težave, takih dogodkov ni za podcenjevati in zato sam vedno svarim pred vsemi takimi in podobnimi ekscesi, ki so lahko mišljeni tudi kot šala (npr. grozljivi klovni).
Težave, ki jih ima vaša hči, so vsekakor patološki simptomi in zaslužijo diagnozo, morda bi se ji lahko reklo posttravmatska stresna motnja. Za to motnjo smo različno predisponirani in nekomu jo lahko sproži že (za nekoga drugega) minoren dražljaj.
Homeopatija ima odlična zdravila za take primere, še posebej dobro se na njih odzivajo otroci, tako da jo toplo priporočam v takih primerih.
Težko konkretno koga priporočam, če vam je nemščina ali angleščina blizu, se lahko zapeljete v Gradec k dr. Petru Anderschu, je zelo dober homeopat, predolgo pa na boste čakali tudi v Celju pri nedavno odprti homeopatski ambulanti dr. Edite Arh.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Najlepša hvala, za hiter odgovor.
Vsekakor hči potrebuje hitro pomoč. Tempo v šoli se stopnjuje, njen nemir in strah naraščata, kljub temu, da jo poskušamo umiriti. Žal njena učiteljica nima posluha za takšne stvari in hči se je že prav boji. Imajo pa v razredu tudi izjemno živahnega fantka, ki učiteljico pogosto razjezi, da vpije nanj, takrat se tako prestraši, in nekaj časa ne ve kje točno je, kar učiteljica komentira kot nezavzetost za delo.
Svojo stisko, mi je zaupala sinoči pred spanjem, ponoči se je potem zbudila z odejo v kopalnici na tleh, kako je prišla tja ne ve, močno so jo bolele tudi noge.
Zanima me, kako je s čakalnimi dobami pri vas in ali bi jo lahko vi sprejeli?
Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
ja, najbolje bi bilo čimprej zastaviti zdravljenje. Sam imam kar dolgo čakalno dobo, že nekaj let se giblje okrog pol leta, zato vam svetujem, da se obrnete na zgornja kontakta, boste prej prišli na vrsto.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close