Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija pomoč hom ob porodu

pomoč hom ob porodu

Spoštovani!

Sem tik pred mojim drugim porodom. Tokrat bi si rada poskusila pomagati tudi s homeopatijo. V lekarni v tujini sem kupila mešanico od Loacker Apermus (vsebina: pulsatilla dh6, caulophyllum dh6, cimifunga dh8). Granule se mi zdijo kar v redu po sesatvi. Svetovano mi je bilo po 5 granul na 15 min ko se začne aktivni porod. Prej lahko vzamem 3x na dan po 10 kroglic. Se Vam zdi način jemanja v redu?

Sedaj pa bi Vas še nekaj konkretno vprašala , saj sem si kupila še dva remedija: Arnico ch15 in Aconitum napellus ch15. Oba sta sestavljena iz večjih granul. Prosila bi Vas, če mi lahko na kratko razložite uporabo in doziranje.

Arnico bi seveda uporabila po porodu. V prvo sem imela hiter, ampak boleč porod. Posledica so bili zunanji in notranji šivi, pri čemur so se nekateri še vneli. Poleg tega, pa sem imela po koncu čišče se pogoste krvavitve in sem od ginekologinje dobila oksitocin v spreju in mi je tudi pomagal. Tako, da se pač sedaj v drugo malo pripravljam v naprej…da bi to preprečila. Kako naj vzamem torej arniko…prebrala sem, da ste svetovali 3x na dan po en odmerek za pet dni. Bo tako v redu?

Kar pa se tiče aconituma…ga pa po pravici sama ne poznam, kar sem prebrala iz tuje literature. Sama se na porod psihično kar pripravljam (z dihalnimi vajami, vizualizacijo, pomirjujočo glasbo, naravnimi tehnikami spoprijemanja s popadki), vendar se bojim, da ko bo šlo zares in bodo bolečine močne, da bom mogoče potrebovala kakšno dodatno podporo – ali mi bo takrat ta homeopatski remedij prišel prav – kako naj ga vzamem?
Osebno ne bi rada pretiravala, samo, če me bo zajela kaka panika, da vem, da lahko vzamem kaj, kar mi lahko pomaga.

Upam, da mi boste odgovorili in pomagali z nasvetom.

Hvala in lep pozdarav,

od še malo nosečka 🙂

Pozdravljeni,
v klasični homeopatiji načeloma odsvetujemo jemanje kombiniranih preparatov oz. kompozitov ter tudi jemanje zdravil vnaprej, kot neko preventivo. Zakaj, smo že pisali na teh straneh.
Vaš kompozit je sicer precej benigen v sestavi in potencah in ga najbrž lahko vzamete brez večjih zadržkov. Ne priporočam jemanja vnaprej, razen, če bi spontani začetek poroda zelo zamujal in bi grozil umeten pričetek poroda. Med samim porodnim procesom pa jemljite2 kuglici po vsakem popadku, dokler ne pride do faze iztisa, tedaj nehajte. Z jemanjem prenehajte tudi, če bi kadarkoli opazili, da ni od kuglic nobenega pametnega učinka ali če bi se začeli pojavljati kakšni neugodni simptomi. To je vedno možno pri pavšalnem jemanju homeopatskih zdravil, ki niso bila predpisana na podlagi skrbnega posnetka simptomatike.
Aconitum vzemite 2 kuglici, če vas bo kadarkoli prepravila panika oz. hud strah, lahko 2 kuglici še 1x do 2x kasneje ponovite, več pa jaz ne bi.
Arniko po porodu 5 dni 3x dnevno je dober pavšalen nasvet.
Velikost granul načeloma sploh ni zelo pomembna.
Naj bo porodna izkušnja osrečujoča.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close