Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Podančiče

Podančiče

Pozdravljeni!

Sin (5 let) je pred dobrima 2 mesecema dobil podančiče. Zdravili smo jih s Teucrium Marum D4 in sicer 6 tednov. Po končanem zdravljenju smo naredili test v laboratoriju in je bilo negativno.

Po približno treh dneh po prenehanju jemanja zdravila je otroka začelo spet srbeti in ko smo naredili test je bil pozitiven (ponovno podančiče). Se je pa takrat tudi prehladil in mu je padel imunski sistem.

Ponovno smo ga začeli zdraviti s omenjenim zdravilom in ga je vsak dan manj srbelo, po cca 3-4 dneh ga je nehalo. po 14 dneh smo ponovno naredili test v laboratoriju in je še kar pozitiven (kljub temu da ga ne srbi več). Otrok je živahen, apetit normalen, na blato in urin gre normalno, trebuščka nima napetega. Ima preobčutljivost na mleko,zato smo ga izločili iz prehrane, ravno tako smo pazljivi, da je hrana sveža, lokalna, brez raznih konzervansov, barvil in podobno. Sladkarije in kvas smo tudi zmanjšali na minimum (kolikor je pri majhnem otroku možno 🙂 ). Ravno tako smo ga vzeli iz vrtca. Edino opažam, da je bolj utrujen kot ponavadi.

Ali predlagate, da bi nadaljevali s Teucrium Marum, ker je parazite kar težko spraviti iz telesa ali je glede na to, da se je ponovilo tako hitro potrebno zamenjati zdravilo?

Hvala za pomoč!

Vse dobro!

Urška

Najbrže Teucrium ni pravilno izbrano zdravilo, sicer bi se moralo že urediti. Svetujem menjavo zdravila, resno pa razmislite o antihelmintiku.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni!

Hvala za odgovor. Vem, da je veliko možnih zdravil za podančice, vendar bi vseeno prosila za vaše mnenje za drugo zdravilo, glede na sliko: živahen, apetit normalen, voda in blato odvaja normalno, padec imunskega sistema, je bolj utrujen, si grize nohte in brska po nosu. Kot sem omenila, ga ne srbi več, test je še vedno pozitiven.

Ravno tako bi vprašala kaj to pomeni antihelmintik? Predivedvam, da je to zdravilo proti glistam, pri na je to Vermox?

Najlepša hvala za pomoč!

Vse dobro!

Urška

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
Ja, Vermox je antihelmintik, razširjen pri nas.
Ploska repertorizacija simptomov, ki jih opisujete, pa ponuja kot možna zdravila: siliceo, cino, natrium muriaticum, sulphur, carbo vegetabilis, lycopodium, veratrum album in fosfor. Če lahko potrdite še s kakšnim ključnim simptomom, je hvaležno razmišljati o cini ali žveplu.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni!

Sem pozabila napisati, da je občasno še slab zadah, vendar ne vedno. Ko je imel prvič, je bil kar močan slab zadah, sedaj pa občasno.

Bom še 1x preverila, ampak mislim, da bi šlo kar za cino, čeprav ni tako hudo.

Me pa malo mede vaš nasvet, da naj bi se vseeno odločili za Vermox . Ali s homoepatijo ne odstranimo glist iz telesa? Ni dovolj? Bi prosila za obrazložitev, ker ne bi rada škodovala otroku. Za homeopatijo sem se odločila ravno zaradi tega, ker mu ne bi rada škodovala s tabletami in ker je bilo tudi hitro boljše. Čeprav me pa skrbi, ker je test še vedno pozitiven, kljub temu, da ostalih vidnih simptomov ni več.

Najlepša hvala za vašo pomoč!

Vse dobro!

Urška

Pozdravljeni,
edini gostitelj podančic je človek, hudih obolenj zaradi njih zlepa ne srečamo, ker so zelo redka. Glistavost spremlja človeštvo že od nekdaj in bo tako bržkone tudi ostalo. V desetletjih agresivne uporabe antihelmintikov se prevalenca okužb po mojem občutku ni dosti spremenila. Skratka, te glistice so prej nadloga kot resna težava in temu primerno jih sam tudi jemljem. Ne izključujem možnosti, da so dolgoročno za zdravje morda celo koristne, ker imunskemu sistemu predstavljajo izziv in model, kako se boriti proti parazitskim okužbam in s tem stimulirajo zdrav razvoj imunosti po tipu IgE protiteles. Nezdrav odziv tega tipa namreč vodi v alergije.
Tako pri antihelmintskemu kot homeopatskem zdravljenju glist prihaja pogosto do relapsov oz. ponovnih infekcij, ker predodrasle oblike parazita zelo uspešno krožijo med populacijo v širših in ožjih družbenih okoljih, pogostne so tudi avtoreinfekcije. V določenih alternativnih krogih sem že slišal praviti, da ličinke glistic lahko zelo dolgo časa vandrajo po človekovem krvožilju, preden se razvijejo v odrasle oblike, ki potem povzročjo značilno simptomatiko. Te “latentne” dobe so morda tudi vzrok za ponovne zagone simptomatike.
Sam se ob vsem tem z vidika zdrave kmečke pameti sprašujem o potrebnosti brezkompromisnega boja s to nadlogo,. Če vseeno želite zmagati vse bitke v tej vojni, morate biti zelo proaktivni, bodisi z dobro homeopatijo, bodisi z antihelmintiki. V primeru, da vam s homeopatijo ne gre dobro in če je vaše razmišljanje generalsko črnobelo, potem moja spodbuda za uporabo antihelmintikov.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni!

Zdravljenje nam je svetovala homeopatinja, katera tudi trdi, da to zdravilo pomaga kljub temu, da se je ponovilo in da po skoraj 3 tednih ni še dobro. In trdi, da naj še vztrajamo, da bo že bolje. Kar bi po mojem laičnem znanju homeopatije skoraj že morala zamenjati. Nisem sama izbrala zdravila, nimam toliko znanja in se ne upam igrati s otrokovim zdravjem.

Zato sem se obrnila še na vas za pomoč, ker imam dvome v njeno odločitev. V tako kratkem času pa ne bom našla drugega homeopata za pregled 🙁 .

Najlepša hvala!

Vse dobro!

Urška

Zagotovo nimam popolne slike, kaj se dogaja, glede na vaš opis bi sam na njenem mestu najbrž zamenjal zdravilo. Kar pogumno, vztrajen iskalec vedno najde rešitev.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close