Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Menopavza

Menopavza

Pozdravljeni,
stara sem 52 let in se v obdobju zadnjih dveh let srečujem z močnimi vročinskimi oblivi, zelo povečanim nočnim potenjem, nespečnostjo, splošno telesno utrujenosti kljub redni zmerni vadbi in izpadanjem las ter lomljivimi nohti. Pripenjam izpis zadnjih izvidov:
S-TSH 1,39
S-T3 Prosti 3,87
S-T4 Prosti 13,30
S- Feritin 175
S- FSH 70,90
S- LH 45,91
DHEA 197,8

P4 372
T 249
E2 12,57
Poskusila sem z različnimi dodatki: cimicifuga, sojini isoflavoni, tudi homeopatijo. Trenutno jemljem Syclireno in homeopatska zdravila Lachesis mutus 30 ch, Glonoinum 9 ch in FSH 15ch, sicer šele približno en mesecev in še ne čutim nobenih izboljšav. Lepo prosim za nasvet.

Pozdravljeni,
“strokovnjak(inja)”, ki vam je svetovala omenjeno trotirno terapijo, nima klasičnega homeopatskega znanja in ima zelo površen pregled nad kompleksnostjo dogajanja v organizmu v času menopavze.
Zdravniki homeopati se v to dogajanje vmešavamo “s tresočo roko” in po poglobljenem premisleku glede na specifičnost individualne slike vseh simptomov svetujemo eno homeopatsko zdravilo, ki tej sliki najbolj ustreza.
O problematiki terapije z večimi homeopatskimi zdravili naenkrat sem že nekajkrat pisal na teh straneh. Če imate smolo in s tovrstno terapijo dolgo vztrajate, se vam lahko začne splošno zdravje podirati. Homeopatsko potenciran FSH je sploh reč, ki je sam ne bi nikoli nikomur svetoval. To so novodobne “homeopatske” bedarije, ki jih nekritičen homeopatski svet čisto preveč naivno sprejema v svojo prakso.
Moj iskren današnji nasvet je torej, da še danes zaključite z vašo terapijo in poiščete kompetentnega zdravnika homeopata ter njemu zaupate zdravljenje menopavzalnih težav.
Vesel sem, da ste se oglasili po nasvet. Ker je homeopatska scena žal akademsko neregulirana, nam strokovnjakom o stranpoteh modernih homeopatskih tokov ostaja edino tovrstno osveščanje laične javnosti.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani,
Najlepša hvala za vaš odgovor in usmeritev.

nova
Uredništvo priporoča

se navezujem kar na to temo, ker imam tudi sama tipične težave menopavze. Pred štirimi meseci so mi kirurško odstranili maternico in jajčnike in posledično sem čez noč pristala v menopavzi. Težave so:
vročinski oblivi,
nočno potenje in posledično nespečnost,
glavoboli.

poleg teh težav imam še povišan holesterol in hipotirozo, zaradi česar jemljem tiroxin 0,75 mcg, za holesterol ne jemljem zdravil.

tudi sama sem poiskala homeopatsko pomoč in dobila Pulsatilla 6c (1x na dan 3 kroglice za tri dni), ko s tem končam pa še Arnika 6c (ravno tako 1x na dan 3 kroglice za tri dni).

Pulsatillo sem zdaj že vzela 3x, vendar ne občutim nobenega izboljšanja. Sem sploh dobila pravilna navodila za jemanje – samo 3 kroglice na dan za tri dni?

hvala za odgovor in lep pozdrav,

Pozdravljeni,
farmacevti večinoma niso zadosti usposobljeni za zdravljenje kompleksnih motenj kronične narave, kar vaš primer zagotovo je. Tudi ne bi smeli tega početi.
Zdravila, ki ste jih dobili, ne morejo učinkovati, ker niso bila zadosti skrbno in s tem pravilno izbrana. Poiščite nasvet kompetentnega zdravnika homeopata, pa se bo najbrž dalo kaj dobrega za vas storiti.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close