Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Argentum nitricum – misli na samomor, prosim za spodbudno besedo

Argentum nitricum – misli na samomor, prosim za spodbudno besedo

Zdravo.

homeopatinja mi je predpisala Argentum nitricum, prvič 1 kroglico v 1dc vode 3 na dan, najverjetneje potenece c200, nato pa vzamem vsak večer še 1 kroglico istega zdravila, potence ne vem.

ker imam zelo težko obdobje, kriza v zakonu, kronično bolan otrok, najverjetneje odpoved v službi, mobing… strahove, dvakrat panični napad, sem v stanju, ko mi je vsega dovolj. Ali je omenjena remedija, ker sem še čisto na začetku (tretji teden jemljem) lahko poslabšala moje stanje? Namreč pride mi, da kar razmišljam o samomoru, možu sem poskusila povedat da tega ne žeim narediti, ampak mi je dovolj, ker mi ne stoji ob strani, ko mi je hudo. počutim se samo, o tem ne želim s kom govorit, ker me je sram. Saj take misli pridejo in izginejo. prvič pa sem včeraj doživela, da sem to hotela in zaupala možu, hotela sem da bi me objel, pa seveda me je samo začel zmerjat in sem ostala sama v tem. Je morda to učinek na zdravilo ali posledica moje situacije? Homeopatinji nisem povedala, da imam kdaj samomorilne misli, bilo me je sram. bi to spremenilo samo zdravilo lahko?

hvala za pomoč in vsaj eno spodbudno besedo, ker sem res tako žalostna.

Pozdravljeni,
arg-nit ni zdravilo, ki bi bilo znano, da pokriva težja depresivna stanja s samomorilnimi tendencami. Pri njem gre bolj za anksiozna stanja in panične motnje, ki lahko pridejo zelo hitro in intenzivno. Bilo bi tudi zelo nenavadno, če bi zdravilo spodbujalo takšna občutka v sklopu začetne reakcije. Pri vsem je najbolj verjetno, da je bilo zdravilo napačno izbrano, ker niste bili iskreni pri podajanju anamneze.
Zelo vas vzpodbujam, da takoj obvestite vašo homeopatinjo in ji poveste resnico o vašem dejanskem psihičnem stanju, skupaj s samomorilnimi mislimi in vam bo bržkone takoj zamenjala zdravilo, ki ga bo poiskala med onimi zdravili, ki pokrivajo simptomatiko težjega depresivnega stanja. Zagotovo pa o svojem stanju obvestite tudi svojega izbranega zdravnika.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Včasih je že čakanje na naslednji obisk zdravnika lahko predolgo. Če je res hudo, lahko uporabite tudi klic v sili. Ne stane vas veliko:
http://www.psih-klinika.si/koristne-informacije/klic-v-dusevni-stiski/

Na žalost je depresija še vedno tako stigmatizirana, da si ne upate tega povedati zdravniku. Razumem, da ob tem čutite sram, ampak presenečeni boste, da zaradi tega ne boste obsojani.

New Report

Close