Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Nespečnost

Nespečnost

Pozdravljeni!
Že nekaj časa se spopadam z nespečnostjo,poskušam vse živo,pa razen uspaval ne pomaga nič,zato se obračam popomočše na vaše področje.
Ponoči,ko se zbudim(bodisi da grem na wc,me zmoti kak šum,…)ne morem več zaspati.Poskušam vse mogoče,štetje,dihanje,glasba,….pa ne zaspim in se tako zgodi,da se od 1h ponoči vrtim,po glvi mi hodi miljon misli(ki so popolnoma nepomembne in brezvezne!) in čakam jutro,ker nočem z vstajanjem buditi ostalih.Potem pa sem drugi dan “povožena”.To se ne dogaja vedno,je pa pogosto.Zanima meali obstaja v homeopatiji kako zdravilo,ki bi ob morebitnem nezaspanju pomagalo k uspavanju?Kot neka “uspavalna tabletka”,ki bi jo imela pri postelji za take primere?Ali pa bi jo morda vzela pred spanjem?Zanima me tudi,ker vem,da ne smem uživat zraven kave,mentola….ali to pomeni da ne smem tega uživat cel dan?Hvala in lep dan!

Pozdravljeni,
pri vsaki nespečnosti gre za globljo problematiko, ki se je moramo lotiti skrbno in natančno. Pavšalnih homeopatskih rešitev žal ni tudi ne tem področju. Če želite motnjo korenito pozdraviti, vam priporočam obisk zdravnika homeopata, ki bo med mnogimi potencialnimi zdravili za taka stanja izbral tisto, ki vam ustreza in bo vam koristilo.
Izogibanje antidotom homeopatskih zdravil (kofein…) svetujemo več čas zdravljenja in vsaj še eno leto po ozdravitvi vseh najbolj perečih težav. Tudi splošno pri vsakršni nespečnosti priporočam popolno odpoved kavi.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close