Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija porod

porod

Pozdravljeni. V prihodnjih dneh me caka cetrti porod. Zanima me s katerimi granulami bi si pomagala do hitrejsega celjenja ( v lekarni mi je bila svetovana arnica c12). Ker sem pri prejsnjih treh otrocih imela tezave z premalo mleka in sem morala posledicno dodajati adaptirano mleko, bi sedaj srcno rada polno dojila. Kako si lahko pomagam? Pa se vase mnenje bi prosila za dodajanje homeopstskega kalcija novorojencku? Menda je v Nemciji to ze vstaljena praksa. Hvala vam za vas cas in odgovore, lp.

Pozdravljeni,
Arnika C12 3x dnevno 5 dni po porodu 1 odmerek je v vašem primeru povsem na mestu.
Če doslej niste mogli zadovoljivo dojiti, je zelo možno, da tudi ob optimalni homeopatski terapiji ne boste mogli. Nekatere zastarane spremembe so lahko tudi neodzivne na homeopatsko terapijo. Vseeno velja poskusiti s homeopatskim konstitucijskim zdravljenjem in odpravljati globlje motnje, za kar bo potreben pregled pri zdravniku homeopatu.
V klasični homeopatiji ne priporočamo terapije s homeopatskimi zdravili brez jasne indikacije zanjo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Gosod doktor, mene pa zanima vase mnenje o homeopatskem kompletu za porod (priponka). Najlepsa hvala. Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, ne najdem priponke.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

FB_IMG_1460377713454.jpg

ali se zdaj vidi? hvala. lp

Zgleda, da ne gre prilepit slikice, bom napisala imena zdravil, vas pa prosim, da mi napisete svoje mnenje.
Aconitum: strah, panika, stiska, nemir
Arnika: poskodba tkiva po porodu
Carbo vegetabillis: utrujenost, izcrpanost
Caulopholium Thalicotridies: zastoj poroda, presibki popadki.

Predvsem me zanima, kaj bi vzela, da bi naravno, spontano sprozila porod. Saj mi sicer “grozi” umetna sprozitev poroda.

Najlepsa hvala. Cemim vase mnenje.

Pozdravljeni,
caulophilum je vredno poskusiti, če se porod ne začne primerno in je odpiranje prepočasno ter popadki prešibki. Aconitum je smiselen med porodom, kadar porodnico zajame strah in panika, ko pri porodnem procesu začne “iti zares”, carbo-veg, če je porod dolg in naporen in odide vsa energija iz porodnice (in/ali otroka), arniko pa pavšalno lahko priporočim vsem za lažje okrevanje po porodu.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni
Koliko casa pa se lahko jemlje arnika po porodu? Se lahko jemlje tudi ce dojis?
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Arnika je primerna približno 1 teden, seveda se lahko jemlje ob sočasnem dojenju.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

vsaka nosečnost in tudi vsak porod je drugačen. Če je bil prvi porod težak, lahko upava, da bo drugi lažji in bo vse dobro..

Bachove kapljice so zelo nežne in mirno jih lahko uporabite za čustveno ravnovesje.

Caulophyllum je homeopatsko zdravilo, ki je indicirano le ob simptomu, da se maternični vrat ne odpira. Preventivno ga ne priporočam jemati. Podobno je z Allium cepa, ki lahko ustreza sliki prehlada z vodenim izcedkom, solzenjem (podobni znaki, kot če režete čebulo).

Srečno in vse dobro,
Vesna Gorjanc, dr.med.
http://www.homeopatija-vesna.si

Pozdravljeni,
Sem dober teden po porodu, porod bil težji, bila sem kar nekaj šivana. Sivi se niso ustrezno celili, predvčeraj pa je bilo ugotovljeno da se je del rane odprl, preostali del pa je že zaceljen. Imela sem možnost izbire ponovnega šivanja ali počitka doma in čakanja da se zaceli samo in izbrala drugo možnost. Doma imam arnico montano c30. Bi mi lahko to zdravilo in v kakšnih odmerkih pomagalo pri celjenju brez vpliva na dojenje? Hvala in lp

New Report

Close