Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Otrok – spreminjanje stanja

Otrok – spreminjanje stanja

Pozdravljeni,

Vljudno prosim za nasvet:
7 letnik je v petek začel pokašljevati. Izgledal je vidno utrujen, kar smo pripisali koncu tedna in preobremenjenosti s šolo.
Praznični vikend smo preživeli ob morju, kjer je bil normalno aktiven, se igral, kopal v bazenu… Čez dan ni skoraj nič kašljal, pa še to bolj tako, kot da ga nekaj draži. V soboto je nato dobil rdeča lička. Zvečer normalno zaspal, ponoči (okoli 2 ure) pa je začel lajajoče kašljati (podobno kot pri laringitisu, vendar ne tako močno in v krajših intervalih), pojavil se je tudi izcedek iz nosu, voden.
Kašelj je trajal nekaj minut, se umiril in se ponovno pojavil še nekajkrat do jutra. Ko se je zbudil, je bil seveda vidno utrujen, še nekajkrat močno lajajoče zakašljal in nato nič več. Tudi odprto okno ponoči ni kaj dosti pomagalo.
Ves čas ponoči je pil vodo po požirkih, ustreza mu hladna voda.
Čez dan spet bp, razen izcedka iz nosu, drugih posebnosti ni. Veliko pije.
Včeraj zvečer (torej 4. dan po pričetku kašljanja) je bil zelo utrujen (tudi vozili smo se nekaj ur), hitro zaspal, brez kašlja, ob vzglavju je imel narezano čebulo, prsi sem mu namazala z VapoRubom od Wicka.
Ponovno okoli 2. ure ponoči se pojavi lajajoč kašelj. Pojavlja se na eno uro, odprto okno ne pomaga. Lica ima rdeča, temperature ni. Po čiščenju nosu (izcedek je zdaj gostejši, nosnice zamašene), je bolje, vendar se na eno uroponovno zbuja in kašlja.
Danes zjutraj se je zbudil dobre volje (5. dan), sicer vidno utrujen, vendar bp. Ostal je doma. Okoli 12.ure pa je začel tožiti, da ga močno boli glava, zatemniti sem morala prostor. Občasno kašlja oz. bolj pokašljuje. prostor vlažimo, vendar tudi to ne pomaga.
Pravi, da ga zebe. Temperaturo ima 37,5 (merjena 2x). Po telesu (po prsnem košu) in pod pazduhama pa se je pojavila rdečica (madeži) z rdečimi pikicami. Po 1 uri spanja izgleda zelo zdelano, zahteva mir in temo. Zdaj pravi, da mu je vroče. Še več pije, izključno hladno vodo.

Kaj menite? Ko ga je začela boleti glava, sem mu dala žličko Brufena in žličko Prospana, nos čistimo s fiziološko. Druga mu nismo dajali… Imam Kit36 od Heliosa, druga nimam pri roki, pa tudi do lekarne bo težko…

Hvala za vaš nasvet.

Pozdravljeni,
pretekle dni sem bil zadržan, se opravičujem. Kako je z otrokom sedaj, se je že sam pozdravil?

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close