Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Zmešnjava

Zmešnjava

Pozdravljeni,
hčerka, skoraj tri leta, v soboto (27. 1.) dobi visoko vročino, potek zelo hiter, opazili smo samo, da je postala rdeča v obraz, vroča in popolnoma brez energije (sicer zelo živahna, ves čas nagaja, govori, teka okoli). NI hotela piti, imela je ledene noge. Kašelj (produktiven), prozoren izcedek iz nosu. V nedeljo se zbudi, stvar nespremenjena, ji dam Belladono 30ch.

Deset minut pozneje začne govoriti (prej večinoma tiho, zleknjena na meni), pravi, da želi vodo. Pojavi se žeja, majhni požirki, hladna voda. Noge ostanejo mrzle, obraz vroč, začne pa se preminjati izcedek iz nosu: postaja gostejši, rumeno-zelene barve. Punčka postane bolj jokava, ves čas želi nekoga ob sebi, če greš stran, začne jokati/cmizditi.
Nisem vedela, kaj naj – eni simptomi vztrajajo, drugi so novi oziroma se spreminjajo, V soboto popolne je dobilaše eno dozo Bell. V ponedeljek se je zbudila z manj vročine, boljše volje, a zelo prilepljena name, jokava, z gostim izcedkom in mokrim kašljem. V ponedeljek zvečer sem ji dala dozo Puls 30CH.

Spala je dokaj v redu, zbudila se je (včeraj) brez vročine, dobre volje, ostal je moker kašelj, okoli nosu pa je bila krvava: očitno je ponoči krvavela iz nosu.,
Dala sem jih Phos 9CH (30 nisem imela pri roki). Je bila to napaka?
Šla je v vrtec. Ko sem jo po šestih urah šla iskat, je bilo stanje slabše in boljše hkrati:
– bila je bolj pasivna, utrujena, jokava, sitna, nič je ni moglo zadovoljiti
– kašelj je postal močnejši, dvakrat je celo bruhala (ogromno sline), enako izcedek iz nosu.

Polsušala sem pljuča (z ušesi): nobenega hropenja, pokanja, dihanje normalno, morda malo pospešeno. Vse se dogaja v grlu in nosu.

Po Phos 9CH včeraj zjutraj ji nismo dali nič. Danes ponoči nismo spali: strašno je kašljala, jokala, vzela sva jo k sebi v posteljo, bila skrajno nemirna, ves čas brca z nogami (kot da bi jo lulati, a je ne), se premetava, kašlja, cmizdi. Spali smo vsega skupaj 2-3 ure. Danes je seveda spet slabše:
– nevisoka vročina
– pasivnost, hoče družbo ves čas, na rokah
– joka, cmizdi, zahteva stvari, ki jih potem ne mara (ne, nočem tega, ampak tisto), kot da ne ve, kaj bi rada
– kašelj moker, izcedek iz nosu spet prozoren
– vodo pije, hladno, normalna količina. Je malo, slane stvari: kruh z avokadom.
– spi malo, ne more, če že, v poležečem položaju, ne more spati na levem boku
– bolje ji je zunaj, na sončku (pri nas 18 stopinj), doma tečnari in joka

Kje smo naredili napako? Zdi se mi, da je vse zmešano.To poslabšanje danes mi ni všeč.

Prejle sem oklevala med Puls 30ch in Phos 30ch (ga šli kupit). JI dala Phos pred dvema urama. Otrok zaspal, na desnem boku. Zbudila se je brez vročine, normalne barve, bolj komunikativna, a še vedno slabo razpoložena. Hotela je ven na sonce.

Naj čakamo? Ponavljamo Phos? Kaj drugega? Nehamo z vsem?
Hvala za kakršnokoli sugestijo.
Lep pozdrav,
U.

Prehitro ste zamenjali zdravilo, sam bi vztrajal z beladono še v ponedeljek, če je v nedeljo nekaj naredila in je bilo v ponedeljek bolje. Tako je bila najbrž že pulsatilla preuranjena, phos pa nima trdnih indikacij. Nehajte dajati karkoli za 12-24 ur, nato lahko daste še kakšno zdravilo, za kar pa morate biti precej gotovi, da je prava reč. Razmislite o homeopatski kamilici – chamomilla.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani,
hvala za odgovor.
Včeraj smo ji kakšnih trikrat dali Phos 30ch (raztopljen v vodi, po žlički). Po prvi dozi je, kot sem pisala, zaspala. V bistvu je z rednimi prekinitvami na uro ali dve spala do zjutraj (in to sama, v svoji postelji – juhu). Zvečer se je zbudila za daljši čas in je hotela jesti: kivi in pomaračno. Ponoči je šla dvakrat lulat in kakat (prej dva dni ni odvajala).
Danes je precej bolje (več energije, govori, se nekaj sama igra), ni pa v redu: utrujena je in neskončno tečnari v svojem stilu: vse jo jezi, nič ji ni prav, bi to, pa potem raje ono, motijo jo dotiki itd.

Torej prekinemo vse za 12-24h.

Glede Chamomille – to je bila njena prva in najpogostejša remedija, ne samo priizraščanju zob. Je tak “tip” otroka, če lahko malo posplošim.

Tudi vam vse dobro,
U.

nova
Uredništvo priporoča

Če ne bo kakšne dodatne dobre simptomatike, se splača vztrajato s phos, nekako gre splošno z njim na boljše, ker pa ni zelo dobro izbrano zdravilo, gre počasi. A gre, in bi jaz sedaj z njim vztrajal. Chamomilla pokriva samo kapricavost in nemirne noge v spanju, ostale simptomatike pa ne in tudi ne idealna rešitev.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close