Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Hormon prolaktin

Hormon prolaktin

Pozdravljeni,

stara sem 39 let in pred 3 leti sem 2-krat rodila. Nosečnost je potekala normalno 🙂

Pred 2 letoma mi je izostala menstruacija in od takrat je nimam več. Počutje se je seveda menjalo, malo več je utrujenosti in nekakšne odsotnosti v glavi, tudi pozabljivost se je pojavila (čeprav ne vem, ali je to zaradi hormonskega stanja), drugi pravijo, da sem bolj sitna :).

Naredili so mi magnetno resonanco glave in vidi se majhna bulica, menda ni nevarna. Vsebnost prolaktina v krvi je bila nazadnje 40. Dobila sem hormonske tablete in pred kratkim sem jih z oklevanjem začela jemati, najprej po pol tablete, potem bo treba dozo zvišati. Pojavila se je slabost in vrtoglavica …

Ker se mi zdi, da sem neke vrste poskusni zajček s temi tabletami, bi lepo prosila za vaše mnenje: ali lahko homeopatija pomaga tudi pri teh zdravstvenih težavah. Prav bi mi prišel vsak nasvet. Mogoče še to, da sem pri višini 168cm težka 53kg, toliko sem imela tudi pred nosečnostjo. Jem tudi meso…

Hvala vnaprej 🙂

Pozdravljeni,
preden odgovorim, mi napišite, katero hormonalno terapijo ste dobili predpisano in ali imate poleg odsotne menstruacije še kakšne druge fizične znake povečane vrednosti prolaktina (npr izcedki iz dojk). Gre pri “majhni bulici” za prolaktinom v hipofizi? Koliko je velika ta majhna bulica?

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni
Jemljem Bromergon, izcedka iz dojk nimam, mikroprolaktinom je velik 6mm.

No, sedaj se lahko malo orientiram.
Ker gre za pretirano izločanje prolaktina z amenorejo kot klinično posledico, je bromergon s strani uradne medicine seveda povsem primeren predpis. Skrbi nas tudi velikost rašče, ki sicer ni velika, drži pa tudi, da je v tistem delu možganov strašno malo prostora in že malo večja rašča lahko stisne in uniči druge dele hipofize, ki so pomembni za mnogovrstno drugo hormonalno dogajanje po organizmu.
Tu se s homeopatijo lahko dopolnilno zastavi zdravljenje, zaradi razlogov, napisanih zgoraj pa smo izredno previdni in zadržani, kadar pacienti želijo zdravljenje samo s homeopatijo, kar je zaznati iz vašega pisanja. Kadar pa imamo s strani konvencionalne medicine zabrisano klinično sliko zaradi jemanja zdravil, se je izredno težko orientirati in izbrati pravo zdravilo, kot tudi vrednotiti pravilnost predpisa kasneje.

Tako da, žal mi je to povedati, ampak vaše stanje res ni prav idealno za homeopatsko zdravljenje. Lahko pa poskusite.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close