Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija vneto grlo ali strah

vneto grlo ali strah

Hčerka že pri najmanjših bolečinah v grlu stalno hodi razlagat, kaj jo boli; ko ji bolečina strelja v ušesa, celo tuli...skratka je nemirna toži, da se ji tresejo roke noge, res pogosto hodi na stranišče (vedno, ne samo kadar je bolna). To se pojavlja v valovih in ni vezano del dneva, ponoči pa bolečin sploh ni. Počasi sumim, da je to povezano s strahom pred ocenjevanjem oz. šolo. Grlo je rdeče, malo belih oblog na desni strani, za vratom hoče imeti ruto… se pa pojavi to vedno po kakšnem večjem fizičnem naporu ali mrazu. Zanima me, ali naj dam prednost ME sliki pred lokalnimi simptomi grla, ki so za moje pojme nič posebnega (izvid krvi kaže na virozo, ušesa so bp), prisotne so tudi bolečine v trebuhu.
Razmišljam o gelsemiumu (ali arsenicu), predvsem zaradi tega, ker je bila včeraj izpostavljena vlažnemu in hladnemu zraku in psihično obremenjena (nastop v muzikalu). Mi lahko daste še kakšno smernico,da se lažje odločim.

Se opravičujem za pozen odgovor, ne obvladujem vseh svojih obveznosti. En razlog, da nisem takoj odgovoril pa je tudi to, da nič posebno pametnega ne morem povedati. Vašemu opisu manjka malo rdeče niti in še kakšne informacija oz simptom bi zelo prav prišel. V takih slučajih je vedno najboljši pregled v živo pri zdravniku homeopatu.
Načeloma damo vedno prednost ME sliki pred lokalno simptomatiko, še posebej, če je izrazita, nenavadna, kar pri vas že tako izgleda. Iščemo med “hipohondričnimi” zdravili. Poleg arzena, ki bi lahko bil prava reč, je treba preveriti še pulsatillo, argentum nitricum, grafit, coffea pri excitiranosti in preveliki občutljivosti na bolečino lahko veliko naredi, tudi gelsemium ni slaba ideja. Preverite, če je kakšno olajšanje po odvajanju vode.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Zadevo sem sama zadovoljivo rešila z veliko opazovanja in mozganja(in se strinjam z vami, ko pravite, da ni rdeče niti), gelsemium je dobro prijel, z grlom smo že 14 bp, glavni fokus je strah pred šolo in spraševanjem, kar seveda rešujemo z učenjem , pogovorom, počitkom, EFT …
Vaši namigi so mi koristni,da še kakšno stvar preštudiram in lažje izločim.
Hvala lepa in vse dobro.

New Report

Close