Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Ledum palustre

Ledum palustre

Spoštovani,

Ali mi lahko svetujete, kako uporabljati kapljice Ledum palustre D30 pri piku čebele, komarja, ugrizu klopa.
Imam omenjene kapljice, ki mi jih je pred leti priporočil homeopat za omenjene težave, vendar sem pozabila shemo jemanja.

Hvala in lep pozdrav.

Čimprej po piku poližete 5 kuglic ali pa kapljic in to je vsa znanost.
Obstajajo tudi drugi načini jemanja, a so vsa variacije na temo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Včeraj sem imela ugriz klopa. Je smiselno začeti jemati LEDUM PALUSTRE C30, za preprečitev bolezni, če je klop morebiti okužen.

Hvala lepa za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, lahko pavšalno priporočim. Vzemite pa samo 1 odmerek (5 kuglic, raztopljenih pod jezikom) in to najbolje takoj, ko odstranite klopa.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

rahlo sem zmedena in sprašujem za vaše mnenje. Nekje ste zapisali, da se naj po odstranitvi klopa jemlje Ledum 2x dnevno po 3x na dan, drugje pa 1x po odstranitvi. Kaj je bolje?
Imam Ledum c30, ki mi jih zmanjkuje in tudi Ledum c6. Kako se jemlje prve in druge?

Najlepša hvala,
Špela

Pozdravljeni,
natančnih in zelo jasnih ter nedvoumnih navodil glede izbire potence in režima jemanja v homeopatiji ni. Nekateri homeopati imajo dobre izkušnje samo z enim odmerkom leduma C30 po piku klopa, ki ga administrirajo takoj po odstranitvi klopa, drugi priporočajo kakšen odmerek več v teku enega ali dveh dni. Še posebej to velja, če jemljemo nižje potence. Za katerikoli režim že se boste odločili, bo v redu, ne morete pa računati s 100% zanesljivostjo pti tovrstnih pavšalnih predpisih. Sam sem pred časom izvedel za primer, da je otrok dobil EM kljub temu, daje takoj dobil ledum C30. V tem primeru se pač poslužimo antibiotika.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close