Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija alergija in negovalne kreme

alergija in negovalne kreme

Pozdravljeni!
Hčerka je stara štiri leta in pol in njene alergije, ki se kažejo na koži, v obliki ekcemov, dober mesec zdravimo s homeopatskimi zdravili. Homeopat, ki ji je zdravila predpisal je prepovedal/odsvetoval mazanje kože s kremami. Povsem razumem, da se odsvetuje uporaba mazil, ki vsebujejo kortikosteroide, a koža, še posebej koža alergikov, vendarle potrebuje nego, mar ne? Hčerina koža je sedaj suha kot papir in ker je nisem želela mazati z lekarniškimi negovalnimi kremami, sem ji kremo naredila sama: zmešala sem domače olivno olje, v katerem sem namočila ognjič, s kokosovim maslom. Je takšna nega v redu oz. lahko to mazanje negativno učinkuje na delovanje homeopatskih zdravil? Za vlažnost kože po novem skrbimo tudi z intenzivnim pitjem navadne vode 😉
Sem brskala po internetu, a kakšnih povezav med tovrsto nego kože in delovanjem homeopatskih zdravil nisem zasledila… O vsem tem sem želela vprašati tudi omenjenega homeopata, a ni bil preveč prijazen in mi ni odgovoril. 🙁 Torej sprašujem vas 🙂
Že v naprej hvala za odgovor!
P.

Pozdravljeni,
no, tovrsten odgovor ni težak in bi terapevt bi moral imeti dovolj prijaznosti, da vam bi razložil. A vsi imamo kdaj slab dan.
Torej, želimo čim manj agresivnih kemikalij oz. močnih zdravil, kot so KS. Če pa je zelo hudo in preden naredimo dovoljšen napredek s homeopatksim zdravljenjem, jaz tudi KS krem ne prepovedujem.
Sicer pa je edino primerno tako kožo izdatno vlažiti in mastiti. Še najbolj priporočamo nanašanje nevtralni olj (hladno stiskano 100% oljčno, mandljevo) direkt na mokro kožo po tuširanju. Tudi domače kreme, kot je vaša, so zelo primerne in se popolnoma nič ne tepejo s homeopatskim zdravljenjem. Močnih esenc in arom v teh pripravkih pa se le izogibajte.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Najlepša hvala za vaš odgovor – ste me pomirili in hkrati potrdili mojo “zdravorazumsko” logiko 🙂
Vse dobro! P.

New Report

Close