Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija PCOS in hashimoto

PCOS in hashimoto

Spoštovani,

stara sem 35 let. Imam PCOS, 11 let sem jemala Diane 35, nato Yaz dobro leto (ker mi niso odgovarjale sem ji zamenjala s Qlaire). Imam tudi hashimoto, začetek hipotiroze, a zdravljenje še ni potrebno, kljub temu, da imam TSH malo čez mejo (4,23, meja 4,20).

Odločila sem se, da preneham jemati KT, zato me zanima kaj mi svetujete. Zanositi nimam namena, vsaj še ne sedaj. KT sem pričela jemati zaradi težav kože, ki pa se je uredila, ko sem uredila prebavo, črevesje in ne zaradi jemanja KT. Zanima me tudi kako si urediti zavreti hasimoto (jod prepovedan).

Je kakšna druga alternativa, da si lahko pomagam?

Hvala že vnaprej, saj me je strah s prenehanjem KT, glede na posledice.
Katja

Pozdravljeni,
opustitev KT v takih primerih spodbujamo, ker tovrstna terapija ne ozdravi temeljne motnje, pač pa samo potisne simptomatiko. Je pa potrebno sočasno začeti zdravljenje s terapevtskimi pristopi, ki se motnje lahko dotaknejo v globini in jo odpravijo. Homeopatija to lahko je.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

kakšni pa so ti terapevtski pristopi, lahko poveste kaj več kot npr.? Opišete.

Hvala že vnaprej in lep pozdrav
Katja

nova
Uredništvo priporoča

Ne poznam. Tako napišem samo zaradi tega, ker si ne domišljam, da je edino homeopatija tista, ki lahko težave reši pri izvoru. Tu je še bogato znanje indijske, kitajske in še kakšne druge tradicionalne medicine, pa tudi kakšna novejša oblika zdravljenja je lahko mnogo več kot brca v temo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Torej s pomočjo homeopatije je stran vržen denar? Če ne kaj lahko poskusim, npr.?

Pozdravljeni,
še vedno se ne razumeva. Homeopatija je učinkovit terapevtski sistem za take motnje, ker se vzroka bolezni dotika pri izvoru in tako lahko motnjo pozdravi, da se ne vrne več.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,
svetujem vam, da si na spletni strani kakšnega zdravnika homeopata preberete nekaj osnov homeopatije. Tam boste spoznali, da je homeopatski pristop k zdravljenju bolezni precej drugačen od pristopa konvencionalne medicine in da nam sama diagnoza zelo malo ali pa nič ne pove o tem, katero homeopatsko zdravilo nekdo potrebuje. Za PCOS in Hashimoto pride v poštev več deset različnih zdravil in tekom poglobljenega homeopatskega pregleda potem predpišemo tisto, ki glede na prisotno simptomatiko pacientu najbolj odgovarja. Pavšalno svetovanje, kakršnega si želite, tako žal ni mogoče.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close