Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija kalium bic

kalium bic

Po tem,ko je vzel kalium bichromicum (2x) -so se simptomi ojačali -suh občutek v nosu, več sekrecije iz nosa (zelen) in dodatno tudi iz ust, potreba po toplih napitkih, še vedno bolečina na točno določenem mestu v čeljustih … , vendar se počutje se ni izboljšalo (to me moti), še vedno precej razdražljiv, paše mu biti pri miru, vendar sekrecija ne smrdi, nima izrazitega vonja … sem v dvomih, ali bi bilo bolje dati hepar sulfur oz. nadaljevati z njim.
Zanima me na splošno, če kalium bichromicum c30 povzroči povečano izločanje sluz (kar je pri vnetju obnosnih votlin verjetno dobro). Ali je to dober znak?
Ali je podatek,da je najhuje dopoldan, odločilen, za predpis enega ali drugega zdravila?
Imam občutek, da sem se zmotila, ker nisem upoštevala razpoloženja.
Ali lahko svetujete e-stran v angleščini ali ruščini, kjer so kvalitetne informacije o posameznih zdravilih?

Povečana sekrecija je lahko dober znak, lahko tudi ne. Pri vrednotenju pravilnosti predpisa je prvi kriterij splošno izboljšanje, ki mora slediti nekako najkasneje v 48 urah po prvi dozi. Če tega ni, se je pametno ozreti po alternativah.
Če je dopodlansko poslabšanje zelo izrazit simptom, potem ga je smiselno vzeti v ozir, ko repertoriziramo oz. iščemo prava zdravila. Je pa to nekako slaba rubrika, ker je v njej ogromno zdravil.
Razpoloženje oz. emocionalno stanje je hierarhično zelo pomembno in se ga praviloma upošteva.
Na homeoint.com je mnogo kvalitetne literature starih mojstrov. Sploh priporočam Kentove Lectures on homeopathic materia medica.
On je bil izredno dober klinik z veliko izkušnjami in to knjigo sam kar naprej prebiram.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close