Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Viroza?

Viroza?

Pozdravljeni!
Sin je v sredo ponoči nenadoma dobil vročino – sicer nisem merila, ampak bil zelo vroč. Ponoči sem mu dajala Aconitum, vročina je padla na 37.5 (tokrat izmerila). Dopoldan spet narasla. Diha težje, hitreje. Rad inhalira (fiziološko raztopino). Kašlja ne. Imam pa gost zelen izcedek iz nosa in čutiti je, da se vleče tudi nekje zadaj.
Ima rdeče levo lice. Vročo glavo. Je jokav. Če vročina ni previsoka, je aktiven, se igra. ponoči rahlo prepoten. se je zbujal po 3.00 uri zjutraj.
Hrano v veliki meri zavrača, pretirane želje po pijači ni – malo pije.
Včeraj sem mu dala poleg Aconituma se Pulsatilo.
Bega me visoka vročina. Vem, da jo ne bi kar tako zbijali, ampak ko gre tam do 39°C težko kar pustim, zato sem dala še Aconitum. Nos se čisti, ni pa splošnega izboljšanja, zato sklepam, da zdravilo ni pravo. Prosim vas za pomoč glede mojega razmišljanja.
Najlepša hvala!

Pozdravljeni,
oba sva izgubljena in ne veva, kaj se dogaja, ker ste prehitro in preagresivno štartali na prve simptome, ko so bili še čisto nespecifični. Katera totaliteta simptomov vas je odpeljala h aconitu in katera k pulsatilli? Visoka vročina ni totaliteta aconita in gost izcedek ni totaliteta pulsatille.
Ne dajajte 24 do 36 ur nobenih zdravil in potem se bo pokazalo bolj specifično, kaj se dogaja. Posamezni simptomi bodo tudi dobili svoje značilnosti in nakazala se bo totaliteta. Šele tedaj je upati, da bomo lahko pravilno izbrali primerno homeopatsko zdravilo.
Če ne zmorete prenašati visoke vročine, dajte paracetamol. Če bo zadeva vztrajala, jutri svetujem pregled pri pediatru, če bo drama, prej.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Lepa hvala za odgovor – mislim, da mi bo izkušnja šola za vse življenje.
Ko otrok spet zboli in si v zagati ter namesto, da bi počakala, da se razvijejo simptomi in potem je ob pravem zdravilu pravzaprav sploh možno ‘hitreješe’ okrevanje, takoj panika, s čim mu ‘pomagati’.
Boma javila, kako se bo razvijalo. Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

No, kar mirno. Zelo zelo redko se razvije zelo nevarna akutna bolezen, ko bi morali ukrepati že takoj prvi dan. Ponavadi brez težav počakamo 24 do 48 ur, da vidimo, pri čem smo. Aconit je varianta za prvi napad, a moramo imeti jasen vzrok – prestrašenje ali podhladitev. Vsekakor pa moramo vedeti, kdaj odnehati, ker zadeva ne gre na bolje. Vi ste to storili in zato ne bo nič slabega zaradi vsega skupaj.
Vsi pa moramo skozi kakšno podobno šolo, da se znebimo sodobne in popolnoma zgrešene mantre “ob prvih simptomih…”

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni! Poročam: včeraj sem prekinila z granulami. Vročina se je vrnila ponoči – zelo vroč – dala paracetamol. Zatem se je večrat zbudil in želel piti – nekaj požirkov vode, rahlo poten. Zjutraj vročina 38,5. Novih znakov ni opaziti – mogoče proti jutri pokašljal, še vedno gost zelen izcedek iz nosa. Pri vročini izrazito vroča glava in lice na katerem leži – tudi ko vstane. Lice je tudi močno rdeče. Sicer aktiven.
Lep pozdrav!

Pametno je še kar čakati s homeopatijo, modro pa je dobiti tudi diagnozo konvencionalne medicine, da smo na varni strani. Če ima noge mrzle, bi pa bilo morda smotrno dati belladonno.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni! Poročam naprej: tudi v petek vročina čez dan ni padla. Klicala sem k zdravniku in so mi povedali, da je veliko otrok bolnih na ta način: 5 dni vročina, izcedek iz nosu in da če vročino lahko obvladujemo, ni nujno, da ga pripeljem na pregled, če je sicer otrok živahen in pije. Naj bi šlo za neke vrste gripe. Odločila sem se, da ga zaenkrat ne peljem.
S to informacije sem vzela v roke vašo knjižico in iskala primerno zdravilo za ‘gripo’. Ni mi šlo tudi v račun, kako se pri otroku lahko opredeli gripo. Nikakor nisem prišla do pravega zdravila. Nakar šele pozno popoldan prebrala vaš odgovor. Sama pri sebi sem premlevala naprej.
V glavo je bil res vroč, sicer vročina ni bila tako visoka. Preverim še nogice – bile so izrazito mrzle. Pred spanjem sem mu dala belladono. Po kaki uri se je prebudil, še vedno vroč, zato sem mu dala šeeno dozo. Ker se ni več zbujal, sem večrat preverila, kako je z njim. Vročica je izginila in od takrat se vročina ni več povrnila, kot bi presekal. Čisto drug.
Nos se sicer še čisti, vendar je že dosti bolje. Včeraj je bil še malo ‘tečen’, tako da upam, da je bilo to samo trenutno in ni vzrok še česa.
Res zelo zanimiva izkušnja! Najlepša hvala še enkrat za vašo pomoč in da ste si vzeli čas. Lep pozdrav!

Pozdravljeni,
izgleda, da je bila bell. pravo zdravilo. Naučili pa smo se tudi, kaj pomeni, da imamo pri bell. lahko t.i. alternirajoče delovanje. Ko v praksi “prime” šele ponovitev doze.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close