Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Zdravljenje kronične nespečnosti

Zdravljenje kronične nespečnosti

Pozdravljeni. Sem trideset let stara mamica leto in pol staremu sinčku in sem ena izmed tistih mamic, ki so svojemu otroku prebedele ogromno noči. V podrobnosti se ne bom spuščala. Poleg bedenja otroku se je v preteklem letu zgodilo mnogo dogodkov, ki so tako ali drugače zaznamovali mojo dušo če se lahko tako izrazim. Posledica tega in neprestanega nočnega bedenja, pa je moja že kar nekaj časa trajajoča kronična nespečnost. Nekatere noči preprosto ne gre zaspati, če pa že, gre za kratkotrajno spanje, ki pa ga moje telo dobesedno prisili naj se konča. Tisti, ki so to kdaj doživljali, razumejo o čem govorim. Zaspiš, potem pa se pojavi kot nekakšen krč, razbijanje srca in telo mi preprečuje nazaj zaspati. Ko se to dogaja noč za nočjo, pa mi preprečuje zaspati strah pred še eno neprespano nočjo in razmišljanje kako se bom soočila z naslednjim dnem itd. V bistvu gre za začaran krog. Obiskala sem homeopatinjo, ki mislim, da je edina na koroškem. Po enournem pogovoru mi je dala dvojne granule in sicer IGNATIO AMARO 15 ch in PASSIFLORO INCARNATO 9ch. Prvo moram jemati zjutraj po tri granule, drugo pa pred spanjem ravno tako tri granule. Sprva se mi je zdelo bolje, zdaj pa so se stvari vrnile na stare tire. Jemljem jih tri tedne. Homeopatinja mi je rekla, da če ne bo bolje, bom začela jemati še kaj zraven. Tako pa sem začela dvomiti v vse skupaj. V homeopatijo sem polagala velike upe. Verjela sem, da mi lahko pomaga, saj nočem postati odvisna od kakršnihkoli uspavalnih tablet. Mogoče samo prehitevam stvari in pričakujem izboljšanje že v tem času zdrvaljenja, čeprav mi je homeopatinja rekla, da lahko traja tudi do tri mesece. Kaj pa na vse skupaj porečete vi. Zelo hvaležna vam bom za vsak odgovor. lp

Pozdravljeni,
v homeopatijo je vedno zelo priporočljivo polagati velike upe, nikoli pa v konkretnega homeopata. Homeopatija je izredno kompleksen sistem zdravljenja in le malo ljudi ga dobro obvlada, pa še tisti so zmotljivi, kaj šele razni drugi talenti, ki jih mrgoli pri nas in v tujini.
Če boste malo pobrskali po drugih postih, boste videli, da sam zagovarjam načela klasične homeopatije, kot tudi zakaj. Eno izmed glavnih načel je, da zdravljenje peljemo vedno samo z enim homeopatskim zdravilom naenkrat. Če štrikamo z večimi, se lahko zaštrikamo. Začetek tega dogajanja je slutiti v vašem primeru. O nevarnostih neklasičnih pristopov sem že kar precej pisal, zato vabilo, da malo preguglate naš forum. Na kratko, dve zdravili sta preveč, še več zdravil je še bolj narobe.
Kadar imamo po začetku zdravljenja s homopatijo hitro izboljšanje, ki pa nesorazmerno kratkotrajno vztraja, potem pa imamo kljub terapiji relaps v prejšnje stanje, je zadeva v klasični homeopatiji precej jasna. Zdravilo je bilo zadosti blizu, da se je dogajanja malo dotaknilo, a premalo blizu, da bi lahko dolgoročno kurativno vplivalo, zato ga ukinemo in izberemo drugega. Ti jasni principi so v resnih homeopatskih knjigah dobro opisani in vprašajte vašo homeopatinjo, če jih kaj prebira.
Vaša bolezen je najbrž zelo globoka motnja, ki zelo diši po izgorelosti in vsakemu kompetentnemu terapevtu se ob tem opisu pojavijo trije klicaji in vsak si mora iskreno odgovoriti, ali takšna simptomatologija morda ne presega njegovihkompetenc. Sam bi se to zagotovo spraševal, pa se nimam za slabega homeopata.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Hvala vam za vaš odgovor. Torej bi se v tem času, če bi šlo za pravo zdravilo, že lahko pokazali rezultati. Gospe sem v tem času plačala že čez sto evrov če sem iskrena tudi glede tega, moje finančne zmožnosti pa trenutno res niso najboljše. Želela sem narediti nekaj za svoje zdravje in si pomagati. Kaj pa menite o izboru zdravil. Ali bi se tudi vi odločili za katero izmed teh zdravil, če bi sklepali da je moja nespečnost posledica dolgotrajnega bedenja in je zdaj psihičnega izvora. Torej kaj mi predlagate, naj nadaljujem s terapijo, saj imam sedaj granul za več kot mesec dni, ker je gospa za 14 dni odpotovala in sem si jih morala kupiti vnaprej. Stanje pa se ni niti malo spremenilo. Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
seznam zdravil, ki pridejo v poštev zaradi pomanjkanja spanca, je kar obširen, v tej rubriki je okoli 50 zdravil, tako da brez poznavanja širše slike ne morem pametovati, ali je bilo zdravilo prav izbrano in katero bi bilo morda primernejše. Ker tudi ne vem, kako si je vaša terapevtka zamislila zdravljenje, vam težko svetujem, kako in kaj. Morda ji je navsezadnje smiselno jemati priporočeno terapijo mesec dni, se pravi še en teden v vašem primeru. Če v enem mesecu ne bo napredka, ga ne bo tudi kasneje in tako ste vsi v zgodbi bogatejši za informacijo, katero zdravilo ni pravo za vas. Poiskati je treba drugo zdravilo, bolj primerno.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni g. Klemenc,
tudi sama se spopadam z nespečnostjo. Imam 3,5 mesecev starega sina in približno 2 meseca se spopadam s kronično nespečnostjo. Prvič se je začela pojavljati, ko sem dobila prvo menstruacijo po porodu (hormonsko nihanje?), trajala približno 5 dni. Nespečnost je spremljala bolečina v ledvenem delu križa in v hrbtu, hitro razbijanje srca, dreveneče roke, enkrat tudi napad panike, hud strah, da ne bom mogla zaspati tudi naslednjo noč. V tem času sem vzela Arniko, ker sem čutila tudi bolečine v hrbtu in križu. Sledilo je obdobje približno teden dni, ko sem v redu spala (ne pa super). Zatem se mi je ponovno pojavila nespečnost in je trajala par dni, se umirila in spet izbruhnila ob nastopu druge menstruacije. Poleg menstruacije sumim, da je nespečnost povzročilo tudi menjava okolja spanja, spanje na slabši podlagi (to sem sedaj odpravila, vendar vidnega izboljšanja ni), porušen bioritem in izčrpanost. Naj dodam tudi psihično izčrpanost. Zaradi dojenja sem opustila mlečne izdelke, ki jih sedaj uvajam nazaj. V prvem valu nespečnosti sem poleg Arnike poizkusila tudi z Bachovimi kapljicami (Rescue night), sedaj sem prvič probala Baldrijanove kapljice. Mogoče sem bolj mirna, ni pa izrazitega izboljšanja.
• Lokalizacija: pri nespečnosti sedaj opažam: ponavljajoče bolečine v hrbtu (hodim tudi na osteopatijo, diagnoza skolioza, zamik medenice, težave z vratnimi vretenci), potenje (ni izrazito, pri glavi in zgornji del telesa). Začela sem z jemanjem Nux Vomice C12 (3x dnevno po 5 granul), to traja sedaj približno 2 tedna. V tem času opažam izboljšanje, da mi ponoči več ne drevenijo roke in razbija srce (kot pri prvem valu nespečnosti), čez dan sem bolj mirna in imam več energije kljub neprespanosti, še vedno pa imam velike težave zaspati in zadržati spanec. Strah, da ne bom mogla zaspati, je prisoten. Rekla bi, da več dremam in meditiram kot dejansko spim.
•Modalitete – stanje poslabša zvok in svetloba, vročina (vroč radiator v sobi), če jem sladkarije ali težko hrano čez dan, če se ne gibam čez dan. Poslabša ga tudi strah, da spet ne bom zaspala – to se mi zdi, da ima še najmočnejši vpliv. Opazila sem tudi, ko se popolnoma sprostim, da takrat najhitreje zaspim. To mi uspe zelo redko.
• Sočasni, spremljajoči simptomi – bolečine v hrbtu (leva stran), potenje, strah, v glavi mi ‘šviga’ 1000 misli. Občutek imam, da je telo izčrpano in bi zaspalo, glava mu pa ne pusti. Zgodi se večkrat na noč, da zadremam za nekaj minut, se zbudim in spet zadremam… Ni kvalitetnega dolgega spanca.
2. Mentalno emocionalni simptomi
• Čustveno stanje
Razdražljivost, občutljivost, na trenutke brezvoljnost, strah pred nespanjem in da se to ne bo uredilo – da je sedaj to moj način življenja.
• Mentalno stanje
Pohitrenost razmišljanja, šviganje 1000 misli po glavi (po naravi sem zelo produktivna in sem vedno lahko delala več stvari hkrati. Sem tudi perfekcionistka, ambiciozna in natančna). To šviganje je izrazito zvečer, ko probam zaspati.
• Splošne modalitete: zaspim približno okoli 20h, ko nahranim sina. Zaspiva v stilu kengurujčkanja. S tem ko slišim njegovo dihanje, me to popolnoma sprosti in zelo hitro zaspim. To traja približno pol ure, potem ga odložimo v njegovo posteljo in ko se premaknem v posteljo, da bi zaspala (v tem času namreč čutim veliko utrujenost), nikakor ne morem. Sledi dremanje ali razmišljanje približno par ur, potem uspem nekje okoli 23h, 24h zaspati za par ur. Sledi nočno hranjenje (večkrat se sama prej zbudim, preden se sin) in ponovno težko nazaj zaspim. Okoli 5h, 6h uspem zaspati še za kakšno uro, dve, včasih 2x po pol ure. Večkrat tudi hodim na stranišče. Osteopatinja trdi, da imam še vedno spuščene organe po porodu in mi mehur pritiska na ledveni del hrbta, zato tam čutim bolečine.
• Splošne (pre)občutljivosti: zvečer me moti hrup in svetloba in tudi vročina. Če mi je vroče, se odkrijem, ampak me potem hitro začne zebsti, zlasti v stopala. Mislim, da me sedaj tudi moti polna luna in sprememba vremena.
• Drugi vplivi: najbolj mi paše ležanje v bočno-trebušni legi.
• Potenje: pot se pojavlja na zgornjem delu telesa, je vroč. Nima izrazitega vonja.
• Spanje: za sanje bi rekla, da niso niti grozne, niti pozitivne.
• Nevrološka simptomatika: drevenečih rok več ne čutim, mogoče bolj težke ude, kot da mi telo spi, glava pa nikakor ne pusti.
4. Ostali lokalni simptomi, pregled preostalega organizma od glave do pet
Blato odvajam dnevno, čutim šumenje v ušesih (že nekaj let), spijem 3l tekočine na dan (vedno sem bila bolj ‘žejen’ tip človeka). Prehrano imam kar zdravo, redno uživam tudi chia semena in konopljino olje. Jem tudi Femibion folno kislino z vitamini in sedaj sem začela s Kalcijem in Magnezijem.

Zanima me, če naj nadaljujem z Nux Vomico in mogoče probam z višjo potenco ali priporočate katero drugo zdravilo? Nux Vomico vzamem ob 4h zjutraj po hranjenju sina, okoli 13h in potem zvečer okoli 20h. Zjuraj okoli 8h spijem kavo. Osebno zdravnico bom prosila tudi za pregled krvi in ščitnice. Če imate še kakšen nasvet, vam bom izredno hvaležna.

Pozdravljeni,
najboljši nasvet, ki bi vam ga danes rad zaupal je, da svojih kroničnih težav (pa tudi akutnih) ne rešujte sami. Tudi najboljši homeopati hodijo k drugim na zdravljenje. Enostavno nismo objektivni do sebe in se je dobro prepustiti drugemu. Pa tudi neprofesionalno znanje je lahko razlog, da nismo dovolj uspešni pri takem samozdravljenju.
Zdravil, ki bi lahko prišla pri vas v poštev, je mnogo in nux-v je seveda eno izmed njih. Morda lahko še kaj naredi. Jemljite ga še en teden dni v C12, ampak samo 1x dnevno, nato lahko nadaljujete še 10 dni s potenco C30 1x dnevno. Potem morate prenehati in čakati. Če je zdravilo pravo, boste boljše in bo izboljšanje tudi po prenehanju vztrajalo. Če ne bo, je predpis napačen. Prav tako predčasno nehajte jemati zdravilo, če boste opazili, da se stvari podirajo na terapiji.
Torej, nasvet iz srca, čimprej se pospravite h kakemu zdravniku homeopatu.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close