Najdi forum

bolečina v roki

Pozdravljeni,

prosila bi za mnenje, in sicer moje težave so se začele že pred leti, bolečine v hrbtu navzdol v levo nogo in stopalo, pri tem je bila noga natečena za 3-4 cm. Opravila sem preglede pri nevrologu, ortopedu, emg, vsi izvidi so bili brez posebnosti. Ker so bili vsi izvidi ok, mi zdravnik ni nič svetoval in sem imela občutek, da mi ne verjame, od takrat živim z bolečino v nogi, sicer ni vsakdanja, ob spremembi vremena pa je zelo izrazita, nogo mi trga, boli, žge, peče in ob tem zateče, jaz pa ne grem k zdravniku.

Kakšno leto nazaj sem opazila tudi bolečino v roki, ki je trajala dva do tri dni potem pa izginila. Tako se je pojavljala vsake toliko časa. Kakšne 3 mesece nazaj pa je bolečina postala izrazitejša in vsakdanja (24 ur na dan). Bolelo me je ponoči, podnevi, zjutraj…24 ur na dan v različnih intervalih bolečine. Ob tem mi je natekla tudi blazinica pod palcem in je še vedno natečena (3 mesece). Bolečine so bile okrog palca, v zapestju, v vseh prstih na roki, trganje, žganje, pekoč občutek, včasih celo boleče na dotik, vse do komolca. Zdravnik je sumil na sindrom krpalnega zapestja in me poslal k nevrologu ta pa na emg. Izvidi ponovno bp. Nato je sledilo še slikanje zapestja in fizioterapija. Izvidi slikanja bp, rezultat terapije pa zmanjšanje bolečine, ni bolelo več 24 ur na dan, ampak je bila bolečina še vedno prisotna vsak dan po kake 3-4 ure, včasih več včasih manj. Nato pa se je po približno 2,5 m bolečina razvila še višje v ramo in sedaj že 10 dni v lopatice in vrat ter ponovno v nogo, ki je zopet zatečena (zdravnik mi je rekel, da naj otekline ne gledam, da pač nismo vsi simetrični). Bolečine so zelo intenzivne, včasih mi je kar slabo zaradi bolečine, prav tako tudi solz ne morem zadrževati. Vse omenjene bolečine mi tudi omejujejo spanec, saj se ponoči zaradi bolečin in mravljinčenja zbujam.
Zdravniku sem omenila, da se je bolečina razširila v ramo in vrat, pa je rekel, da nima kaj narediti, da naj telovadim, saj so bili vsi izvidi bp.

Naj še omenim, da sem bila na bolniški 2 meseca, sedaj sem teden in pol v službi in komaj zdržim, saj opravljam delo za računalnikom, kjer sem včasih prisiljena sedeti tudi po par ur skupaj brez da bi se lahko razgibala.

Ali je mogoče, da je vse povezano tudi z vratno hrbtenico oz. kar koli drugega.

Hvala za odgovor.

Lp

Pozdravljeni!

Seveda vam brez pregleda ne morem kaj konkretno povedati…lahko vam povem samo moje slutnje, ko prebiram vaše težave: žgoče bolečine v hrbtu in nogi, mravljinčenje je lahko posledica zdrsa medvretenčne ploščice (protruzije diska, hernije diska). Če so tkiva še vedno dovolj elastična, se manjšega zdrsa na MRI ne vidi, saj v tem času, ko se uležete zdrsne želatina nazaj na svoje mesto in MRI nič ne pokaže. Če gre za zelo blago draženje živčne korenine, tudi EMG nič ne pokaže. Ko bo šla tehnologija naprej in se bo delala MRI v stoje, takrat se bodo vidle tudi manjše hernije.

In kar se tiče žgoče bolečine v vratu, pri lopatici in po roki navzdol, se mi zdi najverjetneje, da gre za premik medvretenčne ploščice v vratu (hernija dsici, protruzija diska). Podobna stvar kot je v križu. To se dogaja po eni strani zaradi staranja materiala in po drugi strani zaradi preveč sedenja in slabe drže.

Pozdravljeni,

ponovno se obračam na vas in vas prosim za mnenje.

Zgoraj opisane bolečine še kar vztrajajo, opravila sem MRI vratne hrbtenice in izvid je bil naslednji:
Začetna spondiloza in začetna spondilartroza.
Medvretenčne ploščice so desicirane (hondroza).
Utesnitev spinalnega kanala ni videti.
Utesnjena pa sta leva intervertebralna foramna C3-C4 in C4-C5.

Napotena sem bila fiziatru in opravila sem fizioterapije AAV, hidroterabija UZ terapija in terapijo s trakovi. Bolečine med lopaticami in v vratu so se zmanjšale, bolečine v roki pa še vedno vztrajajo in so sedaj po terapijah še bolj boleče. Čakam pa še MRI ls hrbtenice .

Zanima me ali lahko bolečine v roki izhajajo še iz česa drugega, ker sedaj bo skoraj eno leto z bolečinami v roki in me je prav malo že strah, da ni kaj hujšega.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Žal vam niso predpisali terapije, ki bi premaknila želatino v diskusu nazaj na svoje mesto – če je to razlog za utesnitev intervertebralnih foramnov. Pomagajo manipulcijske tehnike kot je trakcija in trigger point terapija za mišice. Če pa so osteofiti (kostni izrastki) – (to piše na MRI) tisti,, ki utesnjujejo, ni druge pomoči kot je operacija, za katero pa se ne odločijo ravno radi zaradi rizikov.

Bolečine po roki obstajajo zaradi draženja živčne korenine C5 v vratu (osteofit ali diskus), kar se čuti po roki navzdol.

Spoštovani,

imam diagnozo Mb de Quervain. Že dvakrat sem dobila blokado – drugo včeraj. Ob ponovitvi, naj bi sledila operacija. Zanima me, kaj lahko storim sama, da se izognem operaciji? Zanima me tudi, kaj se odstrani v primeru operacije?

Hvala in lep pozdrav,

Vesna

Pozdravljena Vesna!

Mb. de Quervain je stanje, kjer gre za vnetje kitne ovojnice v kateri potekata 2 kiti palca. Zaradi vnetja zmanjka prostora in se kiti drgneta, kar spet vzpodbuja vnetje. Pomagate si lahko na ta način, da nič ne dvigujete – najpogosteje je to gib, ko se dviguje dojenčka – se pravi pomaga samo razbremenjevanje teh kit, da bi se vnetje pomirilo.

Spoštovani. 10. 11. 2015 sem bila operirana (kitna ovojnica). Zanima me, ali bo stanje tako kot je bilo pred bolečino? Sedaj me še ob določenih gibi boli – odvisno od intenzivnosti giba in tudi oteklina je še – zelo majhna. Drugače pa sem z operacijo in s stanjem (tudi sedaj, ko še malo boli) zelo zadovoljna. Če bi vedela, bi šla že prej.

Hvala za odgovor.

Vesna

Pozdravljeni!

Operativni poseg v telo ima pač posledice kot so brazgotine, saj režejo tkivo. Če so brazgotine gibljive in ne ovirajo medsebojnega drsenja ostalih tkiv, potem je lahko gibljivost normalna in nrez bolečin.

New Report

Close