Najdi forum

kalcinacije

Pozdravljeni!

Že kar precej let imam težave z obema ramama.Po ničkolikih bolniških staležih,obiskih zdravnika in urgence,sem se odločila,da opravim UZ obeh ram.Diagnoza je sledeča:obojestranski kalcinirajoči tendinitis rotatornih manšet,kronični subdeltoidno-subakromialni burzitis in sinovitis tetiv dolgih bicepsovih glav.
Želela bi dobiti informacijo,kam je dobro iti na FT.Glede na to,da je v ZD kar težava.Zato bi si želela iti v privatno ordinacijo fizioterapije s koncesijo.Mi morda lahko svetujete kje v Ljubljani je kaka taka?Zanima me še,kakšna je prognoza za naprej.Glede na to,da sem že velikokrat slišala,da ft z uzjem in laserjem ni ravno uspešna za razbijanje kalcinacij!

Najlepša hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Terapija z ultrazvokom vam lahko zaceli poškodovane kite, vendar je potrebno izbrati pravilne parametre ulrazvoka in roka mora biti v pravilnem položaju, saj če prosto visi ob telesu, se poškodovane kite skrivajo za kostmi. Tudi kronični burzitis je potrebno pomiriti (morda z diadinamskimi tokovi), nato pa sprostiti vse notranje in zunanje mišice okoli ramena, da se burzitis ne bo spet ponovil. Potrebujete tudi tridimenzionalno mobilizacijo ramenskega sklepa in lopatice, da se pomiri sinovitis. Tako, da je vaša rehabilitacija kar kompleksna. Najmanj naj vas skrbijo kalcinacije.

Kje v Ljubljani vam bodo to naredili na napotnico, pa žal ne bi vedla.

pozdravljeni,
želela bi tolmačenje izvida MR, ki ga je imel oče te dni: star je 78 let in normalne teže.
blago degenerativno spremenjen AC sklep. Akromion tip 1-2, ki je lateralno nižje položen. Majhen izlic v subakromialni burzi. Blaga tendinoza supraspinatusa.
Najverjetneje Bubordov kompleks, ruptura labruma ob narastišču bicepsove tetive ter posteriorno. Glavica humerusa je nekoliko posteriorno translirana ob hipoplastičnem posteriornem in inferiornem akromionu. Veliki robni osteofiti glavice humerusa predvsem inferomedialno velikosti do 1 cm.
Manjši robni osteofiti so tudi ob narastišču rotatorne manšete. Glavica je nekoliko asferična,sklepni površini glenohumeralnega sklepa sta danudirani s periartikularnim subkortikalnim edemom kostnine ter blago sklerozo. V glenohumeralnem sklepu je večji izliv, v posteriornem recesusu zelo verjeten sinovitis. Mišice rotatorne manšete izgledajo nekoliko atrofične ter blago maščobno infiltrirane. Hvala in lep pozdrav, Borka

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, Borka!

Žal vam ne morem pomagati, ker nimam kompetenc za razlaganje izvidov. Svetujem vam, da se obrnete na zdravnika…

New Report

Close