Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže bolečina pod gležnjem

bolečina pod gležnjem

Spoštovani,

pišem vam, ker nimam pojma kaj je narobe z mojim stopalom in ne vem kaj bi morala narediti.
Sem kar športni tip, veliko hodim v gore, plezam in podobno. S stopali nisem imela do zdaj nobenih težav.
Po daljši intenzivni hoji po asfaltu po ravnem (cca 8 ur) me je začel boleti predel med gležnjem in nartom na desni nogi in to na desni strani stopala. Bolečina se projicira po desni strani narta zgoraj proti prstom in zateguje me v meča na desni strani desne noge. Ko hodim dlje kot 1 minuto, me boli tako, da začnem šepati. Tak občutek imam, da bi moral sklep počiti, pa ne poči. Nič ne vem, da bi kaj čudno stopila. Gleženj je gibljiv v vse smeri in nič zatečen, pravzaprav se mi zdi, da ne gre za težavo pri gležnju. Če ne hodim, ne čutim nobene bolečine.
Najbolj me torej špika pri hoji, na nogi pa lahko normalno stojim in je sicer brez bolečin, počepe npr. lahko delam brez težav. Prav tako z lahkoto hodim po stopnicah navzgor.
Bila sem pri zdravnici in ni niti pogledala in rekla, da so verjetno kite in da bo minilo. Zdaj mineva že 3 tedne in je ves čas isto.
Vnaprej hvala za odgovor! Stara sem 30 let.
Kity

Pozdravljena!

Brez pregleda vam težko kaj pametnega povem – lahko ste preobremenila mišico, kito, lahko se je katera kost malo premaknila in je sedaj ven iz svojega mesta (v gležnju imamo 7 kosti)…

Vsekakor pa ni več pametno, da čakate, saj je normalen proces celjenja 2 dni do 5 dni, vas pa boli že 3 tedne!

Spoštovani,

Pišem vam,ker želim izvedeti kaj me sploh boli in če mogoče veste,kako ”ozdraviti” ta del noge.
Igram nogomet(polprofesionalno 5x na teden). Boli me predel – takoj pod gležnjem.
Opazna je razlika na tem predelu med levo in desno nogo(na desni je precej trdo in izbočeno),
bolečina med tekom izginja in se spet pojavi(ko začne boleti takoj preneham,saj je bolečina zelo moteča-neznosna,medtem,ko žoge sploh ne morem udariti.
Vnaprej hvala za odgovor!
Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Na kateri strani gležnja vas boli – na zunanji ali na notranji strani?

RE:
Boli me na notranji strani pod gležnjem.. videti je kot nekakšna vez.. ko me boli je zelo trda in vidno izbočena(proti drugi nogi) Lp

Pozdravljeni!

Na tem delu gre navadno za poškodbe kit ali kitnih ovojnic ene od treh možnih mišic. Če je tudi v vašem primeru tako, pomaga terapija z ultrazvokom.

Do preobremenitev teh kit pa pride zaradi napačne tehnike in/ali obutve, lahko tudi nestabilnosti gležnja.

Spoštovani !
Stara sem 17 let in treniram atletiko. Treniram že dve leti vendar nisem imela nobenih težav do zdaj. Med tekom me je na levi nogi na zunanji strani noge pod gležnjem oziroma med gležnjem in nartom začelo zelo špikati, vsak korak, ki sem ga naredila pri teku sem čutila bolečino v tistem predelu. Med hojo sploh ne čutim bolečine samo med tekom. Bila sem že pri svoji zdravnici, ampak ni znala povedati kaj je problem in mi je svetovala naj počivam en teden in sem, bilo je bolje vendar bolečina ni odnehala, zato mi je predlagala športnega zdravnika na katerega sem naročena naslednji teden. Spet sem pa po pregledu začela trenirati, ker sem mislila, da bo minilo če treniram. Noga nikoli ni bila otečena ali drugačna od desne.
Moti me, ker bi zelo rada trenirala zdaj, saj se bliža sezona tekem spomladi in me je zelo strah, da je kaj hujšega narobe z mojo nogo.
Hvala za vaš odgovor že v napraj in lep pozdrav
Istar

Pozdravljeni!

Brez pregleda seveda ne morem vedeti kaj gre, a glede na vašo starost in opisano, gre orda za nadraženo sklepno ovojnico med dveh malih kosteh narta/gležnja…

Pozdravljeni! Imam bolečine v gležnju ki so prisotne več dni in ne izginejo. Med hojo velikrat čutim zlo močno bolečino od pete navzgor, bolečina je tako močna da ne morem stopit na nogo. Zadnje dni me gleženj boli ves čas, ne pomaga niti počitek. Ker me boli tudi v desni strani križa, a je možno da je to dvoje povezano? Hvala. Lp

Pozdravljeni,

Meni se pojavlja bolečina pod gležnjem nazaj proti peti na notranji strani desne noge, ko premikam prsta na nogi. Bolečina je prisotna zjutraj. Ker sem jutranji tekac nato glezenj in prste razgibam in je ok. Tecem lahko nato brez kakrsne koli bolecine v gleznju in prstih. Tudi čez dan nato ni nikakrsnih problemov in bolečin. Lahko nadaljujem z tekom, ceprav med tekom nimam bolecin ali naj mirujem? Tecem tam nekje med 300 in 350 km na mesec, tudi vec.

Najlepsa hvala za odgovor.

Lp
Darjan

Pozdravljeni!

Če vam tek ne poslabša jutranje bolečine, potem le ta ni povezana s tekom in lahko tečete 🙂

New Report

Close